Transfer życia? Reprezentant Polski na liście Barcelony. Jeden z głównych kandydatów

FC Barcelona zamierza pożegnać się w najbliższym czasie z Marciem-Andre Ter Stegenem. Według najnowszych informacji przekazywanych przez hiszpańskiego dziennikarza Gerarda Romero wśród czterech głównych kandydatów do jego zastąpienia znalazł się Bartłomiej Drągowski.

FC Barcelona wciąż ponosi konsekwencje fatalnego zarządzania klubem w ostatnich latach. Oprócz problemów finansowych pojawiają się także coraz większe problemy sportowe. Drużyna prowadzona przez Xaviego Hernandeza odpadła właśnie z Ligi Mistrzów już w fazie grupowej, co zdarzyło się po raz pierwszy od ponad 20 lat. To może pociągnąć za sobą kolejne kłopoty finansowe dla klubu.

Zobacz wideo Sport.pl LIVE - zapowiedź nowego programu Sport.pl i Gazeta.pl

Media od kilku dni prześcigają się więc w doniesieniach na temat zbliżających się kolejnych zmian w FC Barcelonie. Ostatnio pojawiły się informacje jakoby z Camp Nou miało się pożegnać kilku najważniejszych zawodników takich jak Frenkie de Jong czy Marc-Andre Ter Stegen. 

Czterech bramkarzy na liście FC Barcelony. Wśród nich Polak

Szczególnie Niemiec w ostatnim czasie bardzo zawodzi. Przez ostatnie kilka lat był zdecydowanie jednym z kluczowych filarów drużyny i zachwycał świetnymi interwencjami. Teraz jest jednak tylko cieniem samego siebie, co potwierdził, chociażby w niedawnym spotkaniu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wszystko wskazuje więc na to, że plotki o pożegnaniu z Ter-Stegenem mogą się potwierdzić i Niemiec po ponad siedmiu latach może opuścić FC Barcelonę. Według najnowszych doniesień hiszpańskiego dziennikarza Gerarda Romero ta sprawa jest już nawet przesądzona, a władze klubu wytypowały już czterech głównych kandydatów do jego zastąpienia. Wśród nich znalazł się Bartłomiej Drągowski, który wyrósł w ostatnim czasie na jednego z najlepszych golkiperów w Serie A. Oprócz Polaka na liście mają być: Andre Onana z Ajaksu Amsterdam, Illan Meslier z Leeds United i Koen Casteels z VfL Wolfsburg.

O zmianie klubu przez Bartłomieja Drągowskiego mówi się już od dłuższego czasu. Panuje powszechne przekonanie, że polski bramkarz jest już gotowy na przejście do lepszego klubu. Jego obecny kontrakt z Fiorentiną wygasa dopiero w czerwcu 2023 roku, więc ewentualny nabywca musiałby się liczyć z wydatkiem na poziomie kilkunastu milionów euro. Portal Transfermarkt wycenia 24-latka na dokładnie 14 milionów euro. 

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.