Do wyburzenia! Leo Messi wtopił 26 mln. Może się uczyć od Lewandowskiego

Hotel, który kosztował Leo Mesiego około 26 milionów funtów, będzie musiał zostać zburzony. To pierwsza kompletnie nieudana inwestycja argentyńskiego piłkarza.

Leo Messi w 2017 roku postanowił kupić hotel w Sitges, miejscowości oddalonej o 40 km od Barcelony za ok. 26 milionów funtów. Czterogwiazdkowy hotel liczy aż 77 pokoi i znajduje się tuż przy morzu. Na dachu jest basen. W ośrodku można było też znaleźć pięć luksusowych apartamentów, 300-metrową salę konferencyjną oraz gabinety spa. Za jedną noc w tym hotelu trzeba zapłacić 250-300 euro.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

Mecz Polska - Austria, Warszawa 09.09.2019 Mateusz Borek wieści sensacyjny transfer Piotra Zielińskiego. "Cena? 50-60 mln euro"

Messi wtopił pieniądze w inwestycję hotelową. "Sąd podjął decyzję o wyburzeniu"

Według informacji podawanych przez hiszpańskie media inwestycja Messiego okazała się być kompletnie nieudana. "Kupiony przez Messiego hotel w Sitges (miejscowości turystycznej w Katalonii) musi zostać rozebrany. Sąd podjął decyzję o wyburzeniu hotelu z powodu balkonów wybudowanych niezgodnie z prawem budowlanym i niewłaściwych rozmiarach (zbyt szerokich). Niestety, ich demontaż nie jest możliwy, ponieważ ich likwidacja groziłaby zawaleniem całego budynku" - poinformował "El Confidencial". Co więcej, plan przeciwpożarowy również nie spełniał standardów tamtejszych władz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oprócz tego Messi jest również właścicielem hoteli na Majorce i Ibizie. Każdy z tych dysponuje bogatą ofertę SPA skierowaną do zamożnego klienta i jest położony w nadmorskiej lokalizacji. 

Tottenham zdziesiątkowany przez koronawirusa. Na meczu z Rennes ma dostępnych tylko 10 piłkarzy z pola Burza po oświadczeniu Tottenhamu. Francuzi oskarżają, a UEFA milczy. Kuriozum

W kwestii inwestycji Messi może uczyć się do Cristiano Ronaldo lub Roberta Lewandowskiego, którzy inwestują w deweloperkę i to z sukcesami. Portugalczyk jest właścicielem już czterech hoteli - w Funchal, Lizbonie, Madrycie oraz Nowym Jorku, a Polak niedawno otworzył m.in. nową restaurację w budynkach Browarów Warszawskich. Inwestuje też w nieruchomości, deweloperkę, ale większość z tych biznesów nie jest ujawniana. Wiadomo na pewno, że do Lewandowskiego należy m.in. luksusowy apartament na ul. Złotej 44 w Warszawie.

Więcej o: