Real wygrywa. Takiej przewagi nad Barceloną nie miał od 34 lat! Piękny gol Kroosa [WIDEO]

Piłkarze Realu Madryt wrócili na pozycję lidera La Ligi. Stało się tak po ich zwycięstwie u siebie z Rayo Vallecano 2:1.

Drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego już do przerwy prowadziła dwoma bramkami. Najpierw w 14. Marco Asensio podał do Toniego Krossa, a ten mocnym strzałem z dwunastu metrów pod poprzeczkę dał prowadzenie Realowi.

Trener klubu Premier League zwolniony po pierwszym zwycięstwie w tym sezonie!Trener klubu Premier League zwolniony po pierwszym zwycięstwie w tym sezonie!

"Ten zawodnik ma dziś konkret"

- Znów oglądaliśmy bardzo dobre zachowanie Asensio. Znów piłka wycofana w odpowiednim tempie, do odpowiedniego zawodnika, wypieszczone podanie. Ten zawodnik ma dziś konkret - zachwycali się komentatorzy Canal+Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W 38. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po podaniu Davida Alaby dziesiątą bramkę w tym sezonie strzelił Karim Benzema. Francuski napastnik jest liderem najskuteczniejszych zawodników La Ligi. Potem dobre okazje dla Realu zmarnowali Asensio i po cudownej, indywidualnej akcji Vinicius Junior.

W 77. minucie goście zmniejszyli straty po trafieniu byłego napastnika Atletico Madryt, doświadczonego, 35-letniego Kolumbijczyka Radamela Falcao, który na boisku pojawił się na boisku zaledwie osiem minut wcześniej.

Gol Amarala w meczu z Górnikiem ŁęcznaSensacja. Lech stracił punkty z ostatnią drużyną ekstraklasy i dał się doścignąć w tabeli [WIDEO]

Real po tym zwycięstwie po dwunastu kolejkach jest liderem La Ligi. Ma 27 punktów, dwa więcej od Realu Sociedad i trzy od Sevilli. Rayo Vallecano zajmuje szóste miejsce w tabeli. Real ma też aż dziesięć punktów przewagi nad Barceloną. Takiej sytuacji po dwunastu kolejkach nie było od 34 lat i sezonu 1987/1988.