Nie do wiary! Ousmane Dembele znów kontuzjowany. Szokująca statystyka opuszczonych meczów

Ousmane Dembele znów miał pecha. Po raz jedenasty odkąd jest w Barcelonie, doznał kontuzji. Z powodu urazów opuścił już 101 meczów hiszpańskiego klubu.

Ousmane Dembele we wtorek w wygranym przez Barcelonę 1:0 wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów rozegrał dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. Pojawił się na boisku w 65. minucie zmieniając wielki talent Barcelony - Gaviego. Od czerwca tego roku Dembele zmagał się z urazem kolana.

Kolejna kontuzja Dembele

W czwartek Barcelona poinformowała, że na czwartkowym treningu Dembele doznał kontuzji uda. Hiszpański klub nie zdradził jak długo może potrwać przerwa w grze zawodnika.

- Ousmane Dembele ma kontuzję ścięgna podkolanowego w lewym udzie - napisała Barcelona na oficjalnej stronie klubowej.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Dla Francuskiego skrzydłowego to już jedenasta kontuzja odkąd w 2017 roku trafił do Barcelony z Borussii Dortmund. W sumie przez ten okres czasu pauzował aż 670 dni - wynika z wyliczeń fachowego portalu transfermarkt. Z powodu kontuzji opuścił aż 101 meczów!

Dembele ma ważną umowę z Barceloną do końca tego sezonu. Prezesi klubu są zainteresowani przedłużeniem kontraktu. Zawodnik wzbudza jednak również zainteresowanie czołowych klubów z Europy.