Legendarny piłkarz chce trenować rozbitą FC Barcelonę. "To mój cel"

- Moim największym marzeniem jest trenowanie FC Barcelony. Nigdy tego nie ukrywał, to jest mój główny cel i moje marzenie. Jeśli pojawi się oferta, to na pewno ją rozważę - powiedział Xavi Hernandez w rozmowie z portalem 20minutos.es.

Xavi Hernandez w ostatnich miesiącach regularnie pojawiał się w hiszpańskich mediach jako jeden z potencjalnych następców Ronalda Koemana w roli trenera Barcelony. Hiszpańskie "Mundo Deportivo" poinformowało, że szkoleniowiec w umowie z katarskim Al-Sadd ma specjalną klauzulę, która pozwala mu wypowiedzieć kontrakt, jeśli pojawi się oferta z Barcelony. Szczególnym zwolennikiem zatrudnienia Xaviego jest prezes Joan Laporta.

Zobacz wideo

Xavi Hernandez chce w przyszłości trenować FC Barcelonę. "To mój cel"

Xavi Hernandez udzielił wywiadu hiszpańskiemu portalowi 20minutos.es. Trener Al-Sadd zdradził w nim, w jakim klubie chciałby docelowo pracować w przyszłości. "Moim największym marzeniem jest trenowanie FC Barcelony. Nigdy tego nie ukrywał, to jest mój główny cel i moje marzenie. Jeśli pojawi się oferta, to na pewno ją rozważę. Na ten moment jestem zadowolony z pracy w Katarze, ale w takim przypadku na pewno podejmę dobrą decyzję" - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Xavi wypowiedział się na temat swojej pracy w Al-Sadd. Hiszpan zdaje sobie sprawę, że jest na początku kariery trenerskiej. "Muszę powiedzieć, że jestem dumny z tego, że pracuję w Al-Sadd. To nie tylko świetny klub w Katarze, ale też jeden z najlepszych w całej Azji. Naszym celem jest wygrywanie tytułów i rywalizacja w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Jestem tu trzeci rok i zbieram tu bezcenne doświadczenie" - dodał szkoleniowiec.

Xavi wypowiadał się na temat objęcia Barcelony już w lutym tego roku, przed wyborami prezydenckimi w Dumie Katalonii. "Zobaczymy, kto zostanie prezydentem, ale bez wątpienia trenowanie Barcelony to moje marzenie" - mówił wówczas 41-latek. Kontrakt Xaviego z Al-Sadd jest ważny do końca czerwca 2023 roku. Szkoleniowiec z klubem z Doha zdobył m.in mistrzostwo Kataru czy krajowy puchar.

Więcej o: