Karim Benzema stanie przed sądem! Grozi mu pięć lat więzienia. "Sextape gate"

Karim Benzema oskarżony jest o szantażowanie byłego reprezentanta Francji Mathieu Valbueny. Piłkarzowi Realu Madryt grozi nawet pięć lat więzienia.

Sprawa ciągnie się od 2015 roku. To wtedy w ręce niepożądanych osób wpadła sekstaśma, na której są były reprezentant Francji Mathieu Valbuena oraz jego partnerka - Fanny Lafon. Karim Benzema został oskarżony o szantażowanie Valbueny. Ówczesny zawodnik Olympique Lyon miał zapłacić wskazanym osobom określoną kwotę, by taśma nie dostała się do mediów.

Zobacz wideo "Czesław Michniewicz w meczu z Lechem nie zrobił nic, żeby się uratować"

Chociaż Benzema bronił się, mówiąc, że jedynie ostrzegał Valbuenę, to mocno obciążają go billingi rozmów. W środę zawodnik Realu Madryt ma stawić się w prokuraturze w Wersalu. Na razie nie wiadomo jednak, czy to zrobi, bo dzień wcześniej "Królewscy" zagrają w Kijowie z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów.

Benzema oskarżony

Benzemie grozi kara w wysokości pozbawienia wolności do lat pięciu oraz 75 tysięcy euro grzywny. Zawodnik wciąż utrzymuje, że jest niewinny i dodaje, że jest ofiarą oszustwa. Wyrok w sprawie może zapaść już w piątek. Prawnik Valbueny - Paul-Albert Iweins - poinformował, że jego klient na pewno stawi się w Wersalu.

Afera, którą Francuzi nazwali "sextape gate", odbiła się szerokim echem w tamtejszych mediach. Miała też ona konsekwencje dla samego Benzemy, który został wyrzucony z reprezentacji Francji. Zawodnik opuścił przez to Euro 2016, na którym Francuzi przegrali w finale z Portugalią oraz mundial w 2018 roku, gdzie zespół Didiera Deschampsa sięgnął po złoty medal.

Benzema wrócił do kadry w czerwcu tego roku na towarzyskie mecze z Walią i Bułgarią. Na Euro 2020 Francuz zagrał we wszystkich czterech meczach kadry i strzelił w nich cztery gole. Napastnik Realu był też jednym z bohaterów ostatniego finału Ligi Narodów, podczas którego strzelił po jednym golu w meczach z Belgią oraz Hiszpanią.

Valbuena wystąpił w kadrze 53 razy i zdobył osiem bramek. Ostatni raz w reprezentacji zagrał w październiku 2015 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.