Barcelona mogła zatrzymać Messiego. Szef La Liga zdradził szczegóły rozmów

Szef La Liga Javier Tebas powiedział, że FC Barcelona mogła zatrzymać u siebie Lionela Messiego. Klub z Camp Nou nie zgodził się jednak na porozumienie z funduszem CVC, który zagwarantowałby mu pieniądze na utrzymanie Argentyńczyka w Katalonii.

W pierwszej połowie sierpnia kluby La Liga przyjęły porozumienie z funduszem CVC. Fundusz ten uzyska; 10,95% udziału w holdingu z prawami komercyjnymi La Liga na kolejnych 50 lat. W zamian za to 38 klubów La Liga i Segunda Division, które było za przyjęciem porozumienia, otrzymało do podziału 2,7 miliarda euro w ramach zero procentowej pożyczki na 40 lat spłaty.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Porozumienia nie poparły FC Barcelona, Real Madryt, Athletic Bilbao i Real Oviedo. Jeśli te trzy kluby w ciągu trzech lat nie zmienią swojej decyzji, to one pieniędzy od funduszu CVC nie otrzymają. Szef La Liga, Javier Tebas, przyznał, że gdyby FC Barcelona zgodziła się na porozumienie z funduszem, to prawdopodobnie byłaby w stanie zatrzymać u siebie Lionela Messiego.

"Można było podpisać kontrakt z Messim"

- W lipcu zjadłem kolację z Joanem Laportą w jego domu, a on zgadzał się na porozumienie z CVC. Nie wiem, czy stąd wzięły się informacje o przedłużeniu umowy z Messim. Później Laporta zadzwonił do mnie i zapytał, czy możemy przyspieszyć temat, bo Leo zaczął się denerwować. Odpowiedziałem, że gdy tylko temat CVC wypłynie, Florentino Perez postara się go zniszczyć - powiedział Tebas w programie "El Partidazo".

I dodał: - Za tym wszystkim stoi Florentino, nie mam co do tego wątpliwości. Moim zdaniem dzięki 15% pieniędzy od CVC można było podpisać kontrakt z Messim. Laporta podpisał za to umowy z Memphisem Depayem i Sergio Aguero. Gdyby ich nie pozyskał, Messi mógłby zostać.

Messi opuścił FC Barcelonę tego lata po 20 latach spędzonych w klubie. Argentyńczyk przeniósł się do PSG, ponieważ kataloński klub nie miał wolnych pieniędzy na ponowne zarejestrowanie gwiazdora w lidze. Chociaż Messi zgodził się na wyraźną obniżkę zarobków, to i tak musiał opuścić FC Barcelonę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.