Śmiesznie mały budżet transferowy FC Barcelony. A obserwują dwie gwiazdy

Władze FC Barcelony planują wzmocnić skład pierwszej drużyny w zimowym okienku transferowym. Hiszpański dziennik "Mundo Deportivo" ujawnił jaką kwotę będą mieli do wydania.

FC Barcelona w dalszym ciągu nie potrafi wyjść z kryzysu. Oprócz problemów finansowych, które spowodowały ogromną rewolucję w drużynie przed sezonem i w dodatku pożegnanie z Leo Messim doszły problemy sportowe. Drużyna bez Argentyńczyka wygląda fatalnie i kompromituje się na wszystkich frontach. 

Zobacz wideo "Barcelona gra jak Stoke. Koeman jest żywym trupem w Barcelonie"

FC Barcelona planuje zimowe wzmocnienia. Zaskakująca kwota do wydania

Z tego powodu dni Ronalda Koemana na Camp Nou wydają się być już policzone. Problemem jest ogromne odszkodowanie, które trzeba by było wypłacić Holendrowi w przypadku zwolnienia. W związku z tym prezydent klubu Joan Laporta zapewniał ostatnio, że póki co trener zostaje w Barcelonie. 

Piłkarz Realu czuje się oszukany przez Ancelottiego. Chce odejśćPiłkarz Realu czuje się oszukany przez Ancelottiego. Chce odejść

Władze FC Barcelony skupiają się za to na planowaniu wzmocnień na zimowe okienko transferowe. Według najnowszych doniesień dziennika "Mundo Deportivo" głównymi celami transferowymi klubu są Raheem Sterling z Manchesteru City i Dani Olmo z RB Lipsk. W tym przypadku problemem jednak mogą być znów pieniądze, ponieważ jak ustalili hiszpańscy dziennikarze kwota, jaką dysponuje FC Barcelona wynosie zaledwie...16 milionów euro. 

Jest decyzja ws. Ronalda Koemana. Holendra zabraknie na ławce BarcelonyTrzy kluczowe mecze dla Ronalda Koemana. "Jego posada zależy od tych wyników"

Są to pieniądze, które klub otrzymał w ramach Finansowego Fair Play LaLiga i całość tych środków ma zostać przeznaczona na wzmocnienia. Kwota nie jest oszałamiająca, więc w grę wchodzą jedynie wypożyczenia zawodników, a nie definitywne transfery. Zarówno Raheem Sterling jak i Dani Olmo mają ostatnio słabsze okresy, więc może byliby zainteresowani zmianą otoczenia. Anglik jest co prawda jednym z podstawowych zawodników układanki Pepa Guardioli, ale w 10 rozegranych dotychczas spotkaniach zaliczył zaledwie jedno trafienie i ani jednej asysty. Hiszpan natomiast bardzo długo leczy kontuzję mięśniową i rozegrał jak dotąd dopiero trzy spotkania w nowym sezonie. Jednak ani Manchester City ani RB Lips mogą nie chcieć oddawać swoich zawodników zaledwie na wypożyczenie. 

Więcej o: