Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Barcelona w 90. minucie uratowała się przed kompromitacją [WIDEO]

Duża niespodzianka w La Lidze. Piłkarze Barcelony po bardzo słabej grze zremisowali u siebie z Granadą 1:1 i spadli na siódme miejsce w tabeli.

Początek meczu na Camp Nou był sensacyjny. Już po zaledwie 120 sekundach po dośrodkowaniu z lewej strony Sergio Escudero, gola głową z bliska portugalski obrońca Domingos Duarte.

Szokujące oszustwo na Cristiano Ronaldo. Portugalczyk stracił fortunęRonaldo był systematycznie okradany. Sprawa wyszła na jaw dopiero po wielu latach!

Osłabiona Barcelona bez jakości w ofensywie

Barcelona grająca bez: Sergio Aguero, Jordi Alby, Martina Braithwaite'a, Ousmane Dembele, Ansu Fatiego, Pedriego i Moussy Wague długo nie mogła się podnieść po tym ciosie i długo biła głową w mur. W 19. minucie z dystansu Sergi Roberto trafił w poprzeczkę. Na kolejne dobre okazje kibice gospodarzy musieli czekać do doliczonego czasu gry tej części. Dwa razy groźnie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry, głową strzelał Ronald Araujo, a strzał Sergino Desta obronił Luis Maximiano.

Oprócz gola, w tej części Barcelona straciła też 17-letniego Alejandro Balde (uraz pleców), który na lewej obronie zastępował kontuzjowanego Albę. Miejsce Balde na tej stronie zajął nominalny prawy obrońca Dest, a na jego pozycji grał Oscar Mingueza.

Po zmianie stron Barcelona grała nieco lepiej, ale wciąż nie potrafiła stworzyć 100 proc. okazji. Jedynie po rzucie rożnym znów Araujo (oddał najwięcej strzałów dla gospodarzy - pięć) był blisko zdobycia gola. Znów fatalną zmianę dał holenderski napastnik Luuk de Jong, który nic nie wniósł do gry. W dodatku zmarnował świetną szansę w 79. minucie, kiedy z bliska spudłował po strzale głową.

Dopiero w ostatniej minucie gospodarze wyrównali. Po podaniu z pola karnego rezerwowego 17-letniego Gaviego, głową z bliska trafił Araujo.

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 1:2. Druga liga piłki nożnejMieli być faworytem do awansu do ekstraklasy, a przegrali już czwarty mecz! Tym razem z beniaminkiem

Barcelona po tej porażce zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli i ma pięć punktów straty do Realu Madryt, ale jeden mecz rozegrany mniej. W czwartek zagra na wyjeździe z Cadiz.