Zaskakujący projekt strojów FC Barcelony. Pierwsze takie od ponad 40 lat

Wyciekły projekty strojów FC Barcelony na sezon 2022/2023. Zdjęcia najnowszych wzorów opublikował dziennik "Mundo Deportivo". To pierwszy taki projekt od ponad 40 lat.

FC Barcelona już od kilkunastu lat związana jest z firmą Nike, która co sezon przygotowuje różne komplety strojów. W tym roku projekt jest wyjątkowo niekonwencjonalny, ponieważ łączy ze sobą wiele elementów. Nie zabrakło klasycznych pionowych pasów. Górna część będzie się składała z krzyża i gęstych dwukolorowych pasków, natomiast resztę trykotu będą tworzyły pasy zdecydowanie szersze.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

FC Barcelona z nowym, niecodziennym projektem. Media przedstawiają projekt

Przed kilkoma miesiącami media poinformowały, że FC Barcelona ma wrócić do klasyki. Nie wiadomo natomiast jakie logo pojawi się na froncie koszulki, ponieważ za niecałe dwa lata wygasa umowa klubu z firmą Rakuten. Zgodnie z projektem koszulki mają się składać z pionowych, cienkich pasków w trzech różnych odcieniach. 

Zmiany natomiast mają zajść w drugim stroju, w którym dominować będzie biel. W środkowej części koszulek natomiast będą skrzyżowane pasy w klubowych odcieniach granatu oraz bordo. Spodenki mają być całe białe, a na getrach oprócz logo Nike mają pojawić się dwie poziome kreski w tych samych barwach. Wg. "Mundo Deportivo" Barcelona nosiła białe koszulki tylko raz, w latach 50. Jednak wraz z rosnącą rywalizacją z Realem Madryt w poprzednich dekadach, klub nigdy od tamtej pory tego nie powtórzył. 

Kibice Borussii Dortmund oburzeniu po meczu Ligi Mistrzów. Kibice Borussii Dortmund oburzeniu po meczu Ligi Mistrzów. "Ubolewamy"

W październiku ubiegłego roku portal "Footy Headlines" opublikował wzór strojów podstawowych FC Barcelony na sezon 2021/22. Dotychczas klub charakteryzował się tym, że koszulki posiadały pionowe pasy w dwóch kolorach. Odstępstwem były m.in. pasy poziome w sezonie 2015/16 czy szachownica w sezonie 2019/20. W projekcie, który ma się pojawić wraz ze startem kolejnych rozgrywek zdecydowano się połączyć wszystkie elementy klubowego herbu. 

Więcej o: