Dyrektor PSG zdradził kulisy rozmów z Messim: Już wcześniej mieliśmy z nim kontakt

Leo Messi rozegrał w środę 90 minut w spotkaniu przeciwko Club Brugge w Lidze Mistrzów. Dyrektor PSG Leonardo zdradził, jak wyglądały kulisy przejścia Argentyńczyka do paryskiego klubu.

Przejście Leo Messiego do Paris Saint-Germain był zdecydowanie najgłośniejszym ruchem w niedawno zakończonym oknie transferowym. Choć przez długi czas wydawało się, że Argentyńczyk znajdzie porozumienie z FC Barceloną, to finalnie paryski klub ogłosił 10 sierpnia hitowy transfer. Niewiele ponad miesiąc później dyrektor sportowy PSG zdecydował się zdradzić kulisy rozmów pomiędzy nim a Argentyńczykiem. 

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Dyrektor PSG zdradził kulisy rozmów z Messim: Myślę, że chciał pozostać w Barcelonie 

- Nie ukrywam, że już wcześniej mieliśmy z nim kontakt. Rozmawialiśmy, ale po pierwszym stycznia, kiedy wchodził w ostatnie pół roku kontraktu - zdradził dyrektor PSG w rozmowie z francuskim Canal Plus. 

Według Brazylijczyka pozostanie piłkarza w byłym klubie było bardzo realne. - Myślę, że jego zamiarem było pozostanie w Barcelonie, może nawet zakończenie kariery w tym klubie. Kiedy stało się jasne, że nie porozumie się z klubem, wola, jaką zaprezentował, aby trafić do nas, była dla nas wielką motywacją do podpisania z nim kontraktu. Taki zawodnik jak Messi nosi koszulkę Paris Saint-Germain, to coś wielkiego, przyjemnego - powiedział i dodał, że w bezpośredniej rozmowie Messi zrobił wrażenie "bardzo przyzwoitego, poważnego i konkretnego człowieka". 

Jak dotąd Leo Messi zagrał w barwach PSG w dwóch spotkaniach. W środę zawodnik rozegrał 90 minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Club Brugge. Messi zakończył spotkanie bez goli i asyst, za to z żółtą kartką. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.