Skandal podczas prezentacji piłkarza Realu Madryt! "Czarniejszy od garnituru" [WIDEO]

Lorena Gonzalez, dziennikarka stacji "RTVE", rasistowsko obraziła zawodnika Realu Madryt - Eduardo Camavingę. Dziennikarka została zawieszona. - Moje słowa były niefortunne, ale powiedziałam je bez złośliwości czy chęci okazania braku szacunku - napisała w oświadczeniu.

Eduardo Camavinga był bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów, do jakich doszło w trakcie ostatniego dnia letniego okienka transferowego. Francuz przeszedł z Rennes do Realu Madryt za 31 milionów euro.

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Kilka dni po transferze doszło do oficjalnej prezentacji zawodnika, w trakcie której doszło do skandalu. Lorena Gonzalez, dziennikarka stacji "RTVE", rasistowsko obraziła piłkarza. - Jest czarniejszy od garnituru - wypaliła.

Wielkie emocje w półfinale US Open! Djoković krok od przejścia do historiiWielkie emocje w półfinale US Open! Djoković krok od przejścia do historii

Camavinga rasistowsko obrażony

Niedługo później telewizja wydała oświadczenie, w którym przeprosiła za zachowanie dziennikarki i poinformowała o zawieszeniu jej w pełnieniu obowiązków. Sama Gonzalez również wystosowała oświadczenie.

- Moje słowa były niefortunne, ale powiedziałam je bez złośliwości czy chęci okazania braku szacunku. Mogłabym dokonać tego porównania w przypadku osoby o dowolnym kolorze skóry. Ale rozumiem, że w tych wrażliwych czasach media ponoszą większą odpowiedzialność za pomoc w walce z rasizmem i wszelkimi formami dyskryminacji - napisała w Gonzalez w mediach społecznościowych.

Polscy siatkarze bez problemu pokonali Finlandię i zameldowali sie w ćwierćfinale mistrzostw EuropyPolscy siatkarze wracają do walki o medal ME! Gdzie i kiedy oglądać mecz Polska - Finlandia? [TRANSMISJA]

W niedzielę może dojść do debiutu Camavingi w Realu. Tego dnia wicemistrzowie Hiszpanii zagrają u siebie z Celtą Vigo. Początek spotkania o 21:00. Po trzech kolejkach La Liga Real jest na pierwszym miejscu z siedmioma punktami. Celta z zaledwie jednym punktem zajmuje 18. pozycję.

Więcej o: