Samuel Umtiti zalał się łzami w trakcie rozmowy z prezydentem Barcelony

Emocjonalne spotkanie Samuela Umtitiego z prezydentem Joanem Laportą. Według hiszpańskich mediów francuski obrońca poprosił o szansę gry w FC Barcelonie, a w trakcie rozmowy zalał się łzami.

Samuel Umtiti był jednym z zawodników, których FC Barcelona chciała pozbyć się w minionym letnim okienku transferowym. "Mundo Deportivo" donosi jednak, że Francuz ma inne plany. Na ostatnim spotkaniu z władzami klubu poprosił o możliwość pozostania w klubie na kolejny sezon. Joan Laporta miał powiedzieć, że w ostatnich latach 27-latek nie wniósł niczego do zespołu.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

To właśnie wtedy Samuel Umtiti miał się zalać łzami i wyjaśnić prezydentowi klubu, że "sztab medyczny nie potraktował jego kontuzji w odpowiedni sposób". Joan Laporta wysłuchał 27-letniego reprezentanta Francji i zgodził się, aby został na dłużej w klubie. Laporta obiecał także, że przedyskutuje sytuację zawodnika z trenerem Ronaldem Koemanem. Według katalońskich mediów zawodnik zgodził się też na 50-procentową redukcję swoich zarobków.

FC Barcelona daje szansę Samuelowi Umtitiemu. Obrońca odrodzi się w składzie Koemana?

FC Barcelona planowała rozwiązać umowę z Samuelem Umtitim, ponieważ sama zmaga się z problemami finansowymi. Joan Laporta stara się negocjować z zawodnikami obniżki wynagrodzenia, ale większość z nich nie chce się na to zgodzić. W sierpniu na takie rozwiązanie zdecydowali się Pique, Sergio Busquets czy Jordi Alba. 

Mecz FC Barcelona - Celta VigoFC Barcelona pod ścianą. Jest decyzja ws. Samuela Umtitiego

Umtiti natomiast wciąż pobierał według nieoficjalnych danych 10 mln euro, a nie przekładało się to na dyspozycyjność na boisku. W ostatnich trzech sezonach Umtiti grał w zaledwie 13 lub 14 meczach w rozgrywkach ligowych, ale z każdym sezonem liczba minut, które spędził na boisku, spadała. W rozgrywkach 20/21 tylko w pięciu meczach ligowych grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, więc jeżeli 27-latek się nie sprawdzi, Katalończycy będą mieli jeszcze szanse go sprzedać. 

Jeżeli Ronald Koeman weźmie sobie do serca słowa Joana Laporty o Umtitim, być może zawodnik odbuduje formę, która pozwoli mu na regularną grę w zespole. Dotychczas FC Barcelona rozegrała trzy kolejki La Liga, a Francuz tylko raz znalazł się w gronie 23 zawodników powołanych na mecz. Był na ławce w spotkaniu z Getafe. Trener nie dał mu jednak szansy na grę. 

Więcej o: