Real Madryt oficjalnie dopiął wyczekiwany transfer! W ostatnich chwili ubiegli PSG i MU

Hitowy transfer stał się faktem! Eduardo Camavinga został oficjalnie przedstawiony jako piłkarz Realu Madryt.

"Camavinga to silny pomocnik, który może grać w dowolnym miejscu w środku pola. Jest zawodnikiem, który dzięki swoim zmianom tempa ma wielką zdolność do łamania linii. Piłkarz, który opanował krótkie podanie, długie podanie i prowadzenie piłki" - pisze Real Madryt o Eduardo Camavindze. W oficjalnym komunikacie nie poinformowano, na jak długo młody Francuz związał się z nowym klubem. 

Zobacz wideo "Patryk Dobek ma gaz i chłodną głowę. Medal jest realny"

Eduardo Camavinga w ostatniej chwili dołączył do Realu Madryt. Media donoszą ogromną kwotę

Real Madryt doszedł do porozumienia ze Stade Rennes. Według wcześniejszych informacji kontrakt pomocnika będzie ważny do czerwca 2026 roku. Na konto klubu z Francji wpłynie 31 milionów euro, a w umowie będą zawarte bonusy. Tym samym Stade Rennes uniknie odejścia Camavingi na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu.

Eduardo Camavinga jak dotąd zagrał 88 meczów w pierwszym zespole Stade Rennes. 18-letni pomocnik zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował pięć asyst. Real Madryt przypomina, że w wieku 16 lat został pierwszym zawodnikiem urodzonym w 2002 roku, który zagrał w jednej z pięciu najlepszych lig europejskich. Stał się również najmłodszym zawodnikiem od 1914 r., który zadebiutował w reprezentacji Francji. Miał wtedy 17 lat i 9 miesięcy. Był również zdobywcą Pucharu Francji w 2019 roku.

Real Madryt tym samym ubiegł Paris Saint-Germain oraz Manchester United w walce o pozyskanie Camavingi. Jak dotąd to właśnie Les Parisiens wydawali się faworytem do sprowadzenia utalentowanego pomocnika. Dodajmy natomiast, że Hiszpanie wykazywali zainteresowanie 18-latkiem od ponad roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.