Sergio Aguero uratowany! Kolejni piłkarze FC Barcelony obcięli pensje

Sergio Busquets i Jordi Alba - to kolejni zawodnicy FC Barcelony, którzy zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia. Dzięki temu klub mógł zarejestrować Sergio Aguero.

W Barcelonie wciąż nie milkną echa niespodziewanego pożegnania z Leo Messim. Władze klubu nie zdołały zakontraktować Argentyńczyka, pomimo że ten zgodził się na 50-procentową obniżkę pensji. W dodatku klub zmaga się w dalszym ciągu z ogromnymi problemami finansowymi, które były głównym powodem braku porozumienia z Messim.

Zobacz wideo "Odejście Messiego za darmo, to kolosalny cios dla Barcelony"

Kolejni zawodnicy FC Barcelony zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia. Aguero zarejestrowany

Jedną z głównych przyczyn problemów finansowych FC Barcelony są ogromne pensje, jakie pobierają piłkarze. Od początku swojej kadencji prezydent klubu Joan Laporta stara się negocjować z zawodnikami obniżki wynagrodzenia, ale większość z nich nie chce się na to zgodzić. Problemem są szczególnie ci, którzy zarabiają wielkie pieniądze, a nie łapią się nawet do podstawowego składu.

Spain Soccer La Liga La Liga reaguje na decyzje federacji! "Wszczęcie środków przed organami sądowymi"

Na szczęście dla FC Barcelony są też tacy zawodnicy, którzy są blisko związani z klubem i dla jego dobra zgodzili się na obniżkę pensji. Wszystko po to, aby klub mógł zarejestrować nowych zawodników, którzy pojawili się w klubie. Jako pierwszy taki gest wykonał Gerard Pique, dzięki któremu zarejestrowano Memphisa Depaya i Erica Garcię. 

Były prezydent Realu nie ma wątpliwości! Były prezydent Realu nie ma wątpliwości! "Ten transfer jest nieunikniony"

Teraz tropem Pique poszli kolejni wychowankowie FC Barcelony - Sergio Busquets i Jordi Alba. Obaj mieli się zgodzić na około 25% obniżkę wynagrodzenia oraz odroczenie części wypłat w czasie, dopóki klub nie ustabilizuje sytuacji finansowej. Dzięki ich decyzji zarejestrowany został Sergio Aguero. Sprawa Argentyńczyka nie była jednak aż tak pilna, ponieważ nie będzie mógł grać przynajmniej do listopada z powodu kontuzji. 

Więcej o: