Oficjalnie: Real Madryt przedłużył kontrakt z młodą gwiazdą. Miliard euro klauzuli

Real Madryt za pośrednictwem swojej strony internetowej ogłosił przedłużenie kontraktu z kolejnym zawodnikiem. Tym razem nowa umowa została podpisana z Fede Valverde, a w jej treści znalazła się olbrzymia klauzula wynosząca aż miliard euro.

W ostatnich tygodniach wicemistrzowie Hiszpanii ogłosili przedłużenie kontraktów z trzema ważnymi piłkarzami pierwszego zespołu. Podpisy pod nowymi umowami parafowali Dani Carvajal, Karim Benzema czy Thibaut Courtois. Teraz przyszła pora na Fede Valverde.

Estadio Santiago Bernabeu (nowy projekt)Oficjalnie: Real Madryt zagra na nowym stadionie. Klub podał datę

Olbrzymia klauzula w nowym kontrakcie Fede Valverde

Real Madryt ogłosił, że Urugwajczyk związał się z klubem nowym kontraktem, ważnym do końca czerwca 2027 roku. Zapisanie w nim klauzuli na poziomie miliarda euro oznacza, że "Królewscy" wiążą z nim bardzo duże nadzieje.

23-letni pomocnik zadebiutował w pierwszym zespole Realu w październiku 2018 roku, jednak już dwa lata wcześniej został piłkarzem drugiej drużyny "Królewskich", z której na sezon 2017/18 został wypożyczony do Deportivo La Coruna. Łącznie dla Realu rozegrał 104 spotkania, w których strzelił pięć bramek i zanotował sześć asyst.

Aitor Fernandez z czerwoną kartką, Vinicius Junior strzela gola na remis dla Realu w meczu z Levante"Partido loco" - podsumował trener! Real nie wygrał, choć rywale stracili bramkarza! [WIDEO]

Fede Valverde wystąpił w dwóch pierwszych ligowych meczach Realu Madryt w nowym sezonie. W wygranym 4:1 meczu z Deportivo Alaves Urugwajczyk spędził na murawie 88 minut, natomiast w zremisowanym 3:3 starciu z Levante opuścił boisko w 82. minucie.