Ważne informacje dla FC Barcelony! Sergi Roberto podpisał nowy kontrakt

Według doniesień katalońskiego dziennika "Sport" Sergi Roberto doszedł do porozumienia z FC Barceloną w sprawie przedłużenia kontraktu. Hiszpan jest kolejnym zawodnikiem, który zgodził się na obniżkę pensji.

FC Barcelona rozpoczęła nowy sezon w fatalnej atmosferze. Klub cały czas zmaga się z bardzo poważnymi problemami finansowymi, przez które do ostatniej chwili nie było pewne, czy uda się zarejestrować nowych zawodników. Na dodatek nie udało się ostatecznie porozumieć z Leo Messim i Argentyńczyk odszedł do Paris Saint-Germain

Zobacz wideo "Odejście Messiego za darmo, to kolosalny cios dla Barcelony"

Wychowankowie wspierają FC Barcelonę. Kolejny zgodził się na obniżkę pensji

W ostatnich dniach głośno było o Gerardzie Pique, który poświęcił się dla FC Barcelony i zgodził się na obniżkę swojej pensji. Sprawiło to, że klub był w stanie dopiąć kontrakty nowych zawodników. Nie rozwiązuje to jednak wszystkich problemów finansowych, ale daje nadzieję na poprawę sytuacji. 

Burza w Barcelonie. Dopiero przyszedł i już chce odejść. Burza w Barcelonie. Dopiero przyszedł i już chce odejść. "To przez Messiego"

Szczególnie że nie tylko Pique zdecydował się na taki ruch. Według katalońskiego dziennika "Sport" na obniżkę pensji zgodził się także inny wychowanek FC Barcelony - Sergi Roberto. Hiszpan porozumiał się z klubem w sprawie przedłużenia umowy i w najbliższym czasie zostanie to oficjalnie ogłoszone. 

Ancelotti chce powrotu Ronaldo! Wojna hiszpańskich mediówAncelotti chce powrotu Ronaldo! Wojna hiszpańskich mediów

Sergi Roberto jest wychowankiem słynnej La Masii, do której trafił kiedy miał 14 lat - w 2006 roku. W seniorskiej drużynie zadebiutował w 2011 roku jeszcze za kadencji Pepa Guardioli. Od tamtej pory rozegrał w sumie w barwach FC Barcelony 305 spotkań, w których zdobył 11 bramek i zaliczył 36 asyst. 

Więcej o: