Gerard Pique reaguje na odejście Leo Messiego z FC Barcelony

Ostatnie dni dla kibiców FC Barcelony bez wątpienia były jednymi z najtrudniejszych w ostatnich latach. Niespodziewanie nadeszła wiadomość o odejściu Leo Messiego, z którym klub nie był w stanie odnowić kontraktu. Gerard Pique wypowiedział się o kulisach rozstania z Argentyńczykiem.

Wieloletnia przygoda Leo Messiego z FC Barceloną dobiegła końca. Od momentu dołączenia do klubu jako junior w 2000 roku Argentyńczyk stał się najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii Barcy, a także zyskał miano najlepszego gracza na świecie. W ciągu 21 lat gry zdobył m.in. 10 mistrzostw Hiszpanii, 4-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów czy 7-krotnie wygrywał Puchar Króla.

Zobacz wideo "Odejście Messiego za darmo, to kolosalny cios dla Barcelony"

Spain Soccer Barcelona Messi Sensacyjne doniesienia! Messi mógł zostać w Barcelonie. Laporta musiał wybrać

"Czas leci dalej"

Po odejściu Messiego z klubu, na temat jego wpływu w drużynie wypowiedział się Gerard Pique. - Na pewno nie jest to dla nas dobry czas. Wiadome było, że ten dzień kiedyś musi nadejść, ale i tak czujemy się dotknięci, szczególnie ci, którzy grali z Leo najdłużej. Ale czas leci dalej, fani wrócili na stadiony i chcą oglądać futbol - powiedział.

Środkowy obrońca Barcy wyszczególnił sfery, w których Argentyńczyk był dla drużyny nieoceniony. - To oczywiste, że bez najlepszego piłkarza w historii nie będziemy już tacy sami, trzeba być realistą. Szczególnie w ofensywie, gdzie Leo dawał bardzo wiele goli i asyst - dodał.

"Nadal chcę wygrywać?

W niedzielę odbyło się oficjalne pożegnanie Leo Messiego z klubem. Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Argentyńczyk nie był w stanie powstrzymać łez, a jego przemowa odbiła się w sieci szerokim echem. Sam zawodnik żałował, że pożegnanie nie mogło się odbyć na pełnym stadionie Camp Nou.

Zapłakany Leo Messi podczas konferencji prasowej "Przedsmak końca świata". Po słowach Messiego Laporta musi się tłumaczyć

- Nie chciałem odchodzić, ale muszę i chcę nadal wygrywać. Po komunikacie wiele klubów się odezwało. Prowadzimy rozmowy. Nic nie jest przesądzone - mówił Messi, odnosząc się do swojej przyszłości.

Więcej o: