Jest główny faworyt w walce o Messiego. A to oznacza inny hitowy transfer

Paris Saint-Germain jest zdecydowanie najbliżej sprowadzenia Leo Messiego na zasadzie wolnego transferu. Przyjście Argentyńczyka ma spowodować odejście Kyliana Mbappe, co zamierza wykorzystać Real Madryt - informują media w Hiszpanii i Francji.

W miniony czwartek FC Barcelona poinformowała w oficjalnym komunikacie, że kontrakt z Leo Messim nie zostanie przedłużony. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że rozmowy zmierzają w dobrą stronę, a kataloński "Sport" wprost pisał o pięcioletniej umowie. "Pomimo, że FC Barcelona i Lionel Messi doszły do porozumienia i mimo wyraźnego zamiaru obu stron podpisania dziś nowego kontraktu, nie może to nastąpić z powodu przeszkód finansowych i strukturalnych" – poinformował klub w komunikacie.

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Media: Leo Messi negocjuje kontrakt z Paris Saint-Germain. Real Madryt może to wykorzystać do transferu Mbappe

Mohamed Bouhafsi, były dziennikarz RMC Sport poinformował na Twitterze, że Leo Messi od kilku godzin prowadzi rozmowy z Paris Saint-Germain ws. indywidualnego kontraktu. Klub uważnie przygląda się całej sytuacji i szuka odpowiedniego rozwiązania. Z kolei Santi Aoun z Footmercato.net dodaje, że PSG od tygodnia naciska, aby udało się spełnić największe marzenie, czyli sprowadzenie Leo Messiego.

Transfer Messiego do stolicy Francji jest dobrą informacją dla Realu Madryt, o czym poinformował Josep Pedrerol w programie El Chiringuito. Leo Messi miał już przekazać kilku zawodnikom PSG, że będzie grał dla Les Parisiens. "Sprzedaż Kyliana Mbappe rozwiązuje problemy PSG. Prawda jest taka, że emir może usprawiedliwić jego odejście, jeśli sprowadzi Messiego. Jasne jest, że dzięki temu Mbappe jest zdecydowanie bliżej Realu Madryt" – powiedział Pedrerol.

Leo Messi występował w pierwszym zespole FC Barcelony w latach 2005-2021. Reprezentant Argentyny zagrał w 778 oficjalnych spotkaniach Blaugrany, zdobywając w nich 672 bramki oraz notując 305 asyst. W trakcie gry dla Barcelony zdobył sześć Złotych Piłek, cztery puchary Ligi Mistrzów, dziesięć mistrzostw Hiszpanii czy trzy tytuły Klubowych Mistrzów Świata.

Więcej o: