Oficjalnie! FC Barcelona straciła zawodnika na długie miesiące po kontuzji na Euro 2020

Ousmane Dembele opuścił Euro 2020 i będzie nieobecny w pierwszych meczach La Liga. Po badaniach przeprowadzonych przez FC Barcelonę poinformowano, że Francuz będzie pauzował przez około cztery miesiące.

Bardzo pechowo zakończył się dla Ousmane'a Dembele mecz z Węgrami w drugiej kolejce w "grupie śmierci" na Euro 2020. Piłkarz Barcelony wszedł na murawę w 57. minucie, zastępując Adriena Rabiota. Na boisku spędził niespełna pół godziny. Okazało się, że piłkarz FC Barcelony nabawił się urazu kolana po jednym ze starć z rywalem.

Zobacz wideo To jest geneza porażki Polski na Euro 2020

FC Barcelona potwierdza. Nieobecność Dembele może wpłynąć na jego start w La Liga

"Badania wykonane w niedzielny wieczór w szpitalu ujawniły poważniejszy problem, co wiąże się z dłuższym okresem odpoczynku. Po rozmowie z piłkarzem i doktorem reprezentacji Francji, Franckiem Le Gallem, Didier Deschamps uznał, że Dembele wróci do domu" - przekazał selekcjoner.

"Ousmane Dembele pomyślnie przeszedł zabieg po naderwaniu ścięgna mięśnia dwugłowego uda przy prawym kolanie" - pisze w oświadczeniu FC Barcelona. Francuski napastnik był operowany w Turku przez fińskiego lekarza Lasse'a Lempainena. Sytuację zawodnika nadzorowały klubowe służby medyczne. 

Nieobecność Dembele przez cztery miesiące może oznaczać, że Francuz nie zagra w pierwszych meczach sezonu 2021/22 La Liga. Według informacji krajowych mediów, hiszpańskie rozgrywki mają wystartować 13 sierpnia bieżącego roku. W sezonie 2020/21 Dembele rozegrał 44 spotkania w drużynie Ronalda Koemana, zdobywając 11 bramek. 

Dembele na początku czerwca zdobył gola dla Francji w towarzyskim meczu z Walią (3:0), a podczas Euro 2020 w obu meczach wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W miejsce Dembele Deschamps nie może powołać innego piłkarza, ponieważ regulamin zabrania dokooptowania kolejnego piłkarza z pola. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.