Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona szuka pieniędzy. Każdy będzie mógł zostać członkiem klubu, gdy zapłaci składkę

Zarząd FC Barcelony opublikował oświadczenie, zgodnie z którym uruchomiona zostanie kampania, mająca na celu umożliwienie każdemu fanowi Blaugrany uzyskanie członkostwa bez żadnych ograniczeń.

Zgodnie z klubowym komunikatem, zarząd chce uwzględnić prośby wielu kibiców FC Barcelony, którzy do tej pory nie mogli zostać członkami klubu ze względu na różne przeszkody. W ten sposób Blaugrana chce zostać klubem piłkarskim z największą liczbą członków na świecie.

Zobacz wideo

Laporta podjął ostateczną decyzję ws. Koemana. Jest potwierdzenieLaporta podjął ostateczną decyzję ws. Koemana. Jest potwierdzenie

FC Barcelona planuje ułatwić proces zostania członkiem klubu

Do tej pory o członkostwo mogły ubiegać się tylko osoby o określonych cechach, w tym:

  • ci, którzy mieli związek pierwszego lub drugiego stopnia ze zrzeszeniem socios,
  • ci, którzy wcześniej byli socios przez dwa kolejne lata,
  • ci, którzy są członkami od co najmniej trzech lat,
  • ci, którzy byli posiadaczami Karty Zobowiązania.

Wszystkie te wymagania przestaną obowiązywać z powodu zasady demokracji i uniwersalności, do których teraz chce się odwołać klub. Chodzi o liberalizację wejścia nowych członków do klubu, aby wszyscy, którzy kochają FC Barcelonę na całym świecie, mogli uzyskać taką możliwość bez większych problemów i ograniczeń.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Klub chce zintensyfikować jedno z głównych źródeł przychodu

W najbliższym czasie zarząd klubu przedstawi Zgromadzeniu Członków propozycję zmiany regulaminu klubu, w którym zawarta zostanie informacje na temat możliwego cyfrowego członkostwa.

Członkostwo jest jednym z licznych źródeł dochodów dla FC Barcelony. W najbliższym czasie zarząd planuje sukcesywnie zwiększać liczbę członków, nawet pomimo faktu, że w ostatnich latach znaczenie tego źródła sukcesywnie malało w stosunku do obrotów. Dla przykładu, w sezonie 2017/18 przychody z tytułu członków wyniosły 18 milionów euro, przy całkowitych przychodach na poziomie 914 milionów euro.

Leo Messi ma superofertę. Zagra też w MLS! Wyciekają wszystkie szczegółyLeo Messi ma superofertę. Zagra też w MLS! Wyciekają wszystkie szczegóły

W ostatnim sezonie liczba członków FC Barcelony wynosiła 141 846, z czego 73,35 procent to mężczyźni, a 25,65 procent to kobiety. Większość członków klubu pochodzi z Katalonii, podczas gdy tylko 10 807 z nich mieszka w innych częściach świat.

Roczna składka ws. członkostwa wynosi ok. 180 euro. Jej zdobycie uprawnia do szybszego otrzymywania biletów na ligowe mecze i innych przywilejów.