Tragiczna śmierć 19-letniego sędziego wstrząsnęła Hiszpanią. "Jesteśmy przerażeni"

Tragiczna wiadomość przyszła z Hiszpanii. Zmarł 19-letni sędzia-asystent Fernando Alcaraz Bernal, który nagle zasłabł w niedzielę na rozgrzewce, 15 minut przed początkiem spotkania piłki nożnej w El Algar, dzielnicy hiszpańskiej gminy Cartagena.

Mecz ligi regionalnej pomiędzy San Ginés de la Jara i Montecasillas miał rozpocząć się w minioną niedzielę o godz. 16.45 na arenie Sánchez Luengo w El Algar. Na kilkanaście minut przed jego startem doszło do tragicznego zdarzenia.

Trening reprezentacji Polski przed Euro 2020. Z piłką - Jakub ModerWielki eksperyment Sousy na mecz z Rosją. Gwiazdy na ławce [SKŁAD]

Nie żyje młody sędzia piłkarski. Miał zawał serca tuż przed rozpoczęciem meczu

Młody sędzia liniowy Fernando Alcaraz Bernal, student prawa na Uniwersytecie w Murcji, nagle upadł na ziemię i zasłabł w drodze powrotnej do szatni po odbyciu rozgrzewki. Udzielono mu błyskawicznej pomocy medycznej. Dwóch piłkarzy obu zespołów próbowało go na przemian reanimować przez 45 minut. Podczas akcji ratunkowej zastosowano defibrylator, ale nagły atak serca sprawił, że nie udało się uratować młodego arbitra.

Gol dla Portugalii na Euro U-21 autorstwa Daniego MotySzalone ćwierćfinały Euro U-21! Grad goli, no i ta perełka! [WIDEO]

Mecz został odwołany, podobnie jak następny, który miał być rozegrany o 19:00 na tym samym boisku, pomiędzy El Algar i El Alcantarilla.

Fernando Alcaraz Bernal był mieszkańcem La Unión, miasta położonego w południowo-wschodniej Hiszpanii, w Murcji. Natomiast jego ojciec był urzędnikiem miejskim do 2016 roku. Śmierć młodego sędziego wstrząsnęła całym środowiskiem sportowym.

"Nigdy nie jesteś przygotowany do przekazywania takich wiadomości. Jesteśmy przerażeni śmiercią 19-letniego sędziego-asystenta Fernando Alcaraza Bernala (19 lat) w Montecasillas-San Ginés de la Jara. Wielkie uściski dla jego najbliższych w tym czasie" - czytamy na oficjalnym koncie na Twitterze należącym do Regionalnej Piłkarskiej Federacji z Murcji.

W hołdzie dla tragicznie zmarłego sędziego przed finałem kobiecego Pucharu Hiszpanii w Leganés odbyła się minuta ciszy, a wszystkie piłkarki miały na ramionach czarne opaski.

Wszystkie stadiony piłkarskie w Murcji są wyposażone w defibrylatory od czasu nagłej śmierci piłkarza Rafy Lorente na tym samym stadionie prawie pięć lat temu.