Real zaczyna rewolucję. Sprowadził gwiazdę Bayernu i piecze dwie pieczenie na jednym ogniu

David Alaba został piłkarzem Realu Madryt. Austriak podpisał pięcioletni kontrakt. Niewykluczone, że na Santiago Bernabéu zastąpi Sergio Ramosa, którego umowa wygasa 30 czerwca.

Potwierdziło się to, o czym spekulowano od wielu miesięcy. David Alaba został piłkarzem Realu. Do Madrytu przeniesie się za darmo, po wygaśnięciu kontraktu z Bayernem. Piłkarzem Królewskich zostanie oficjalnie od 1 lipca, a zaprezentowany zostanie po mistrzostwach Europy.

Zobacz wideo "Wielu kibiców czekało na piłkarzy. Jeden zrobił miłą niespodziankę"

David Alaba piłkarzem Realu Madryt. Dostał "kontrakt Ramosa"

Transfer Alaby to duże wzmocnienie Realu. Królewscy pilnie potrzebowali skutecznego obrońcy, a 28-latek to jeden z najlepszych zawodników na tej pozycji na kontynencie. Potrafi grać na dwóch pozycjach (środek i lewa obrona), a na Santiago Bernabéu widzą w nim lidera linii defensywy na najbliższe lata, tym bardziej że niepewna jest przyszłość Sergio Ramosa.

Kontrakt kapitana Realu wygasa 30 czerwca i prawdopodobnie nie zostanie przedłużony. Hiszpanie ironizują, że Alaba dostał "kontrakt Ramosa". Będzie zarabiać około 12 milionów euro rocznie, tyle samo co do tej pory 35-latek, który będzie musiał zgodzić się na redukcję wynagrodzenia, jeżeli będzie chciał pozostać w Madrycie.

Soccer Champions League FinalUEFA zrewolucjonizuje format Ligi Mistrzów? To może być europejski "Super Bowl"

Real Madryt zaczyna rewolucję od sprowadzenia Davida Alaby

Transfer Alaby to pierwszy krok w rewolucji, któą szykuje Real. Z klubem pożegnał się trener Zinedine Zidane, niepewna jest przyszłość Ramosa i Raphaela Varane’a, natomiast klub chętnie sprzedałby wielu graczy, na czele z Marcelo, Isco, Garethem Bale’em czy Edenem Hazardem. Los Blancos proces zmian zaczynają właśnie od Austriaka, a sprowadzając go, pieką dwie pieczenie na jednym ogniu, bo nie tylko biorą znakomitego zawodnika za darmo, ale jeszcze osłabiają jednego z głównych rywali na europejskiej arenie, czyli Bayern. Monachijczycy negocjowali przedłużenie kontraktu z Alabą, ale ostatecznie się poddali, bo nie byli w stanie spełnić wysokich żądań agenta obrońcy, Piniego Zahaviego.

Więcej o: