Lukratywna oferta dla Messiego. Media: Argentyńczyk podjął już decyzję

Hiszpańskie media są przekonane, że coraz bardziej znana jest przyszłość Leo Messiego. Argentyńczyk, którego kontrakt z FC Barceloną wygasa wraz z końcem czerwca, otrzymał kolejną już lukratywną ofertę z Manchesteru City. Zawodnik ponoć podjął decyzję.

Saga dotycząca przyszłości Leo Messiego trwa od kilku miesięcy. Jego usługami najbardziej były zainteresowane Paris Saint-Germain i Manchester City, jednak, jak informują hiszpańskie media, 33-latek postanowił pozostać w FC Barcelonie na kolejne sezony.

Oficjalnie: Zinedine Zidane nie jest już trenerem Realu! Zmiana w MadrycieOficjalnie: Zinedine Zidane nie jest już trenerem Realu! Zmiana w Madrycie

Leo Messi podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości

Dziennik "El Confidencial" przekazał, że decyzja Argentyńczyka jest zasługą Joana Laporty, który przekonał ojca Messiego będącego jednocześnie jego agentem do kontynuowania kariery na Camp Nou. "Messi zgadza się na przedłużenie umowy z Barceloną o dwa lata po rozmowach z Manchesterem, który oferował lukratywny kontrakt" - czytamy.

Na ten moment nie zostały ogłoszone żadne warunki, na jakich Messi miałby przedłużyć swoją umowę z klubem. Wszystko za sprawą trwającego wewnętrznego audytu sytuacji finansowej klubu, do którego doszło na skutek marcowego wyboru Laporty na prezydenta.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Leo Messi zostanie w klubie po zakończeniu kariery

"El Confidencial" podaje również, że Argentyńczyk nie zamierza odchodzić z klubu również po zakończeniu kariery. Dziennik przekazał, że "klub znalazł nową formułę, dzięki której będzie wypłacać Messiemu pensję przez 10 lat, ponieważ jego intencją jest pozostanie w FC Barcelonie po zakończeniu kariery".

Spain Soccer La Liga"AS" ujawnia, kto zostanie nowym trenerem Realu Madryt. Sprzeczne informacje

Co więcej, tuż po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu z Leo Messim w kolejnym kroku włodarze FC Barcelony mają ogłosić sprowadzenie Sergio Aguero. Argentyński napastnik nie podpisał nowej umowy z mistrzami Anglii, dzięki czemu trafi na Camp Nou na zasadzie wolnego transferu.

Więcej o: