Oficjalnie: Zinedine Zidane nie jest już trenerem Realu! Zmiana w Madrycie

Real Madryt poinformował w czwartek, że Zinedine Zidane przestał pełnić obowiązki trenera "Królewskich". - Nadszedł czas, aby uszanować jego decyzję - przekazano w oficjalnym komunikacie.

W środę wieczorem świetnie zorientowany włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, poinformował, że Zidane nie będzie już trenerem Realu. "Zinedine Zidane podjął decyzję o odejściu z klubu ze skutkiem natychmiastowym" – napisał Romano. Jego informację potwierdził w czwartek w południe Real Madryt, publikując oficjalny komunikat.

Zobacz wideo "Wielu kibiców czekało na piłkarzy. Jeden zrobił miłą niespodziankę"

- Real Madryt informuje, że Zinedine Zidane postanowił zakończyć swój obecny etap jako trener naszego klubu - poinformował klub. - Nadszedł czas, aby uszanować jego decyzję i okazać pełne uznanie dla jego profesjonalizmu, poświęcenia i pasji przez te wszystkie lata i dla tego, co reprezentuje jego postać dla Realu Madryt - dodano w komunikacie.

Pożar na Santiago BernabeuNa stadionie Realu Madryt wybuchł pożar. Cios dla klubu

"Real Madryt jest i zawsze będzie jego domem"

- Zidane to jeden z wielkich piłkarzy Realu Madryt, a jego legenda wykracza poza to, kim był jako trener i zawodnik naszego klubu. Wie, że jest w sercu Realu Madryt, i że Real Madryt jest i zawsze będzie jego domem - zakończono.

Zinedine Zidane po powrocie do Realu Madryt w 2019 roku zdobył wraz z "Królewskimi" mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii. Wcześniej, będąc trenerem w latach 2016-2018 trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów, zdobył tytuł mistrza Hiszpanii, a także dwukrotnie wygrał Superpuchar Europy oraz klubowe mistrzostwo świata.

Więcej o: