Real wygrał El Clasico i przeskoczył Barcelonę w ligowej tabeli! Nowy lider!

Real Madryt, po niesamowitym meczu, drugi raz w tym sezonie ograł Barcelonę. Tym razem Królewscy wygrali El Clasico 2:1 i zostali liderem LaLigi!

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że kwestia mistrzostwa Hiszpanii jest rozstrzygnięta, jednak w ostatnich tygodniach Atletico Madryt zaczęło hurtowo gubić punkty, więc Real Madryt i Barcelony ponownie włączyły się do walki o tytuł. A jak było w El Clasico?

Nie minął kwadrans, a Real już prowadził. Fede Valverde zagrał na skrzydło do Lucasa Vazqueza, który podał wzdłuż bramki do Karima Benzemy. Francuz popisał się piękną piętką.

Były gracz Barcelony zrugany. Były gracz Barcelony zrugany. "To nie jest piłkarz. Najgorszy transfer w historii"

W 27. minucie Vinicius Junior przebiegł z piłką całą połowę, minął trzech rywali i wywalczył rzut wolny z 17. metra, który na gola zamienił Toni Kroos.

Chwilę później mogło być już 3:0. Valverde huknął w słupek, Vazquez dobijał, ale ter Stegen popisał się skuteczną interwencją. Przed przerwą piłkarze Barcelony domagali się karnego po rzekomym faulu na Ousmanie Dembele, ale arbiter faulu nie wiedział.

Zmiany dla ozdrowieńców na południowej granicy. Straż Graniczna zwolniła z obowiązku testów na koronawirusaStraż Graniczna weszła do polskiego klubu. Nielegalne zatrudnienie piłkarzy

W 59. minucie Barcelona zdobyła bramkę kontraktową. Antoine Griezmann sprytnie przepuścił piłkę między nogami, a Oscar Mingueza koślawym strzałem pokonał bramkarza z bliskiej odległości. Później emocji nie brakowało (m.in. w końcówce meczu dwie żółte kartki zobaczył Casemiro), ale goli już tak.

Wściekły Benzema krzyczał: Wściekły Benzema krzyczał: "Nie podawaj mu!". Teraz "zjada rywali". Najgroźniejsza broń Realu

Sytuacja w tabeli

Real, dzięki wygranej, został liderem LaLigi i po 30 meczach ma 66 punktów. W niedzielę Atletico Madryt zagra na wyjeździe z Betisem. Jeśli wygra, to wyprzedzi zespół Zinedine'a Zidane'a o trzy punkty. Barca jest trzecia (65 pkt).