Sergio Ramos wspomina transfer do Realu. "To było bolesne nie tylko dla mnie"

Sergio Ramos z bólem wspomina swoje odejście z Sevilli. - Gdybym miał okazję, podjąłbym tę samą decyzję tysiąc razy, ale nigdy nie pozwoliłbym nikomu opowiedzieć mojej historii - przyznaje kapitan Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii.

W swojej karierze Sergio Ramos reprezentował tylko dwa kluby: Sevillę i Real Madryt. Hiszpan zdecydował się na transfer do Madrytu po sezonie 2004/05. W filmie dokumentalnym "The Legend of Sergio Ramos" obrońca wrócił do tamtego czasu i przyznał, że choć transferu nie żałuje, teraz inaczej rozmawiałby z kibicami. 

Zobacz wideo "To będzie szczególne El Clasico. Wreszcie będzie budzić emocje"

- [W tamtym czasie] wszystkie informacje zostały zmanipulowane. To było bolesne nie tylko dla mnie, ale i dla mojej rodziny. Nigdy nie wybaczę im tego, co musieli przejść moi rodzice czy moi dziadkowie, którzy nie mogą wrócić na stadion Sevilli. Popełniłem w życiu wiele błędów, a jednym z największych było to, że nie wyszedłem publicznie, aby wytłumaczyć swoją decyzję. Pozwoliłem innym opowiedzieć historię za mnie - przyznaje Sergio Ramos.

Transfer Sergio Ramos z wieloma kontrowersjami. Jak wyglądało przejście z Sevilli do Realu Madryt?

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeszcze przed złożeniem oferty przez Florentino Pereza w hiszpańskich mediach padły informacje o żądaniu podwyżki ze strony Sergio Ramosa. W przypadku transferu obrońcy kontrowersję wzbudzały niedomówienia o wpłacie klauzuli wykupu za zawodnika oraz to czy sam piłkarz wyraził chęć dołączenia do Realu Madryt. Hiszpan postanowił odnieść się do tego po latach.

Estadio Santiago Bernabeu (nowy projekt)Kiedy El Clasico wróci na Santiago Bernabeu? Imponująca przebudowa jeszcze potrwa

- Mój transfer był w pełni uzgodniony między klubami. Real Madryt nie wypłacił wtedy klauzuli tak, jak to zostało powiedziane. To sprawiło, że kibice nie darzyli mnie takim samym szacunkiem, jaki ja miałem i zawsze będę miał dla klubu. Do dziś mogę powiedzieć, że grałem w Sevilli i będę jej piłkarzem aż do śmierci. Ale z dumą mogę też przyznać, że jestem kapitanem Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii - dodał 35-letni obrońca. 

El Clasico, czyli odwieczny bój o Hiszpanię. Real kontra Barcelona. Gdzie i o której oglądać?Real Madryt - FC Barcelona. Gdzie i o której oglądać El Clasico? Transmisja TV, stream online

Obecnie wokół Sergio Ramosa krąży wiele plotek na temat jego przyszłości w klubie z Madrytu. Aktualny kontrakt 35-latka wygasa z końcem czerwca bieżącego roku, a według dziennika "Marca" Real Madryt nie ma zamiaru składać mu nowej oferty. Ma to być wynik dobrych występów Edera Militao i Nacho oraz próbami pozyskania Davida Alaby. Kapitan zespołu Zinedine'a Zidane'a leczy obecnie kontuzję mięśniową. 

Więcej o: