Xabi Alonso oczyszczony z zarzutów. "Doszło do błędnego stanowiska"

Były zawodnik Realu Madryt i Bayernu Monachium, a obecnie drugiej drużyny Realu Sociedad Xabi Alonso po raz drugi został oczyszczony z zarzutów dotyczących przestępstw podatkowych. Decyzję w tej sprawie wydał Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości w Madrycie.

Jak przekazał hiszpański dziennik El Mundo, drugą decyzję o uniewinnieniu, oprócz Xabiego Alonso, wydano również wobec jego dwóch doradców - Ivana Zalduy i Ignasiego Maestre. Cała trójka była oskarżana o przestępstwa na tle podatkowym.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1. Trener Maciej SkorżaTo nie Maciej Skorża poprowadzi Lecha w meczu z Legią! "Klub wystąpił z wnioskiem"

Xabi Alonso z zarzutami za defraudację ponad 572 tysięcy euro

W listopadzie 2019 roku madrycki sąd Plaza de Castilla oczyścił byłego pomocnika reprezentacji Hiszpanii z zarzutów dotyczących oszustw podatkowych w wysokości 572 008 euro. Sprawa jednak została otwarta do ponownego rozpatrzenia. W styczniu 2021 roku prokuratorzy dopatrzyli się pewnych nieścisłości, dlatego też zażądali powtórnego procesu.

W przeciwieństwie do wielu innych znanych piłkarzy, którym także były stawiane zarzuty dotyczące oszustw podatkowych, Xabi Alonso zawsze odrzucał stawiane mu zarzuty. Prokuratorzy domagali się ukarania Hiszpania karą pięciu lat pozbawienia wolności i grzywną w wysokości 2 milionów euro.

Zobacz wideo "Brak kibiców na trybunach stanowił parasol ochronny nad głową Dariusza Żurawia"

Xabi Alonso i jego doradcy oczyszczeni z zarzutów

Ostatecznie jednak Xabi Alonso i jego dwóch doradców ponownie zostali oczyszczeni z zarzutów. Sąd Prowincjonalny w Madrycie uznał, że doszło do "błędnego stanowiska Prokuratury w tej sprawie".

Juventus z potężną stratą finansową. Do końca czerwca musi zarobić 100 milionów euroJuventus natychmiast potrzebuje wielkich pieniędzy. Włosi policzyli. "Do końca czerwca"

Po pełnej sukcesów karierze, w trakcie której występował m.in. w Liverpoolu, Realu Madryt i Bayernie Monachium, w 2017 roku Xabi Alonso zawiesił buty na kołku. Od sierpnia 2018 do czerwca 2019 roku Hiszpan był trenerem młodzieżowego zespołu Królewskich, natomiast od 1 lipca 2019 roku prowadzi występującą na poziomie Segunda Division B drugą drużynę Realu Sociedad.

Więcej o: