Wyciekły projekty strojów FC Barcelony na sezon 2022/23. Wzór sprzed 20 lat

FC Barcelona wykorzysta w przyszłości projekt strojów sprzed 20 lat? W sieci udostępniono już projekty trykotów, w których mają występować piłkarze w sezonie 2022/2023.

W październiku ubiegłego roku portal "Footy Headlines" opublikował wzór strojów podstawowych FC Barcelony na sezon 2021/22. Dotychczas klub charakteryzował się tym, że koszulki posiadały pionowe pasy w dwóch kolorach. Odstępstwem były m.in. pasy poziome w sezonie 2015/16 czy szachownica w sezonie 2019/20. W projekcie, który ma się pojawić wraz ze startem kolejnych rozgrywek zdecydowano się połączyć wszystkie elementy klubowego herbu

Zobacz wideo "To będzie szczególne El Clasico. Wreszcie będzie budzić emocje"

FC Barcelona zagra w strojach na wzór herbu? Potem powrót do klasyki

Na koszulkach, które mają zostać zaprezentowane przed sezonem 2021/22 nie zabraknie klasycznych pionowych pasów. Górna część będzie się składała z krzyża i gęstych dwukolorowych pasków, natomiast resztę trykotu będą tworzyły pasy zdecydowanie szersze. Projekt strojów można obejrzeć poniżej: 

Z kolei od sezonu 2022/23 FC Barcelona ma wrócić do klasyki. Projekt ma się ukazać latem 2022 roku, a wykonawcą niezmiennie będzie marka Nike. Nie wiadomo natomiast jakie logo pojawi się na froncie koszulki, ponieważ za niecałe dwa lata wygasa umowa klubu z firmą Rakuten. Zgodnie z projektem koszulki mają się składać z pionowych, cienkich pasków w trzech różnych odcieniach. "Footy Headlines" publikując projekt dodaje, że w podobnym stylu zaprojektowane były stroje na sezon 2001/2002. 

Więcej o: