Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt nie przedstawi kolejnej oferty Ramosowi. Klub zajął jasne stanowisko

Real Madryt nie ma zamiaru składać nowej oferty Sergio Ramosowi. Ostatnie dobre występy Edera Militao i Nacho oraz zakontraktowanie Davida Alaby sprawia, że klub spokojnie podchodzi do nowego sezonu - informuje dziennik "Marca".

W ostatnich miesiącach media w Hiszpanii informowały, że Sergio Ramos otrzymał dwie propozycje nowego kontraktu od Realu Madryt. Jedna z nich zakładała podpisanie dwuletniej umowy z 10-procentową obniżką pensji, a druga – porozumienie na sezon 2021/2022 z taką samą pensją. Ramos domaga się podpisania kontraktu do 30 czerwca 2023 roku i chce zarabiać 12 milionów euro za sezon.

Zobacz wideo "Plan Kloppa nie wypalił. Liverpool wyszedł na miękkich nogach"

Coraz mniej czasu na decyzję Sergio Ramosa. Real Madryt już nie złoży nowej oferty swojemu kapitanowi

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał z Liverpoolem 3:1, a bardzo dobre spotkanie rozegrał duet Nacho – Eder Militao. Hiszpan ugruntował swoją pozycję w klubie w obliczu częstych urazów Sergio Ramosa i rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Militao z kolei pokazał, że może odgrywać ważną rolę w Realu Madryt w najbliższych latach. Zgodnie z informacjami "Marki", od 1 lipca nowym piłkarzem Realu zostanie David Alaba, który po zakończeniu sezonu będzie wolnym zawodnikiem.

Jak informuje "Marca", te okoliczności sprawiają, że Sergio Ramos ma coraz słabszą pozycję negocjacyjną. Sytuacja się skomplikowała ze względu na kontuzję łydki oraz kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Marzeniem klubu i prezesa Florentino Pereza jest dojście do porozumienia z Ramosem, natomiast w przeciwnym wypadku panuje przekonanie, że bez niego Real Madryt zanotuje spokojny przyszły sezon.

Mimo częstych urazów w trakcie sezonu Sergio Ramos pozostaje kluczową postacią Realu Madryt. Obrońca zagrał w 20 meczach, w których zdobył cztery bramki i zanotował jedną asystę, spędzając łącznie 1700 minut na murawie.