"El Chiringuito" pewne przyszłości Haalanda! "Chce tam przejść w czerwcu"

Znany hiszpański dziennikarz Josep Pedrerol w kolejnym odcinku programu "El Chiringuito" stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w przyszłym sezonie Erling Haaland trafi do Realu Madryt. - On chce przejść w czerwcu do zespołu z Madrytu. Prezes Borussii Dortmund musi to zaakceptować i wycenić swojego piłkarza. [...] Jestem tego pewien - ujawnił Pedrerol.

Haaland jest jednym z najlepszych napastników świata młodego pokolenia. Kilka dni temu serwis "ESPN" napisał, ze Borussia Dortmund wyceniła go na 180 milionów euro. Prezes niemieckiego klubu ma nadzieję, że zaporowe żądania pozwolą utrzymać Haalanda w klubie na następny sezon. Od lata 2022 roku w kontrakcie Norwega z Borussią Dortmund pojawi się klauzula wykupu w wysokości 75 milionów euro, którą będzie mógł uiścić każdy klub. Chętnych, aby kupić gwiazdę Borussii Dortmund nie brakuje. W ostatnim czasie mówi się głośno o Realu Madryt, Barcelonie, Chelsea czy też Manchesterze City.

"The Times" wyróżnia trzech piłkarzy reprezentacji Polski. "Gwiazdy"

Haaland trafi do Realu Madryt już w letnim oknie transferowym? "Jestem pewien"

W najnowszym odcinku programu "El Chiringuito" znany hiszpański dziennnikarz Josep Pedrerol poinformował, że Erling Haaland podjął decyzję dot. przyszłości i od przyszłego sezonu zamierza grać w Realu Madryt

- Haaland chce przejść w czerwcu do zespołu z Madrytu. Prezes Borussii Dortmund musi to zaakceptować i wycenić swojego piłkarza - ujawnił Pedrerol. - Real ma tę przewagę, że Florentino Perez ma świetne relacje z prezesem Borussii. Jeśli Haaland zostanie wystawiony na sprzedaż, to Real dowie się o tym jako pierwszy. Zespół z Madrytu znajduje się w lepszym położeniu niż Manchester City czy FC Barcelona - podkreślił hiszpański dziennikarz.

- Borussia na razie nie zamierza sprzedawać Haalanda, ale on chce odejść już po zakończeniu tego sezonu. Przekazał to klubowi. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie będzie grać w Realu - zakończył Pedrerol.

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek zdradza plan na Anglię. "To mój ostatni mecz o punkty"

Haaland został kupiony przez Borussię Dortmund w styczniu 2020 roku za 20 mln euro z RB Salzburg. Od tego czasu zagrał w 49 meczach niemieckiego zespołu i zdobył aż 49 goli. W tym sezonie w 31 meczach strzelił już 33 bramki i miał osiem asyst. W Bundeslidze 21 razy pokonał bramkarza rywali i zajmuje drugie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników rozgrywek. Jego strata do Roberta Lewandowskiego jest jednak olbrzymia, bo Polak ma na koncie aż 35 trafień.

Więcej o: