Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Idealny trener dla Barcelony. Xavi: Przypomina mi styl, którego się nauczyłem

- Jest wyjątkowym trenerem - komplementuje Joachima Loewa były piłkarz FC Barcelony, Xavi Hernandez. Hiszpan wskazuje selekcjonera reprezentacji Niemiec na kandydata do objęcia hiszpańskiego zespołu.

Joachim Loew rozstanie się z reprezentacją Niemiec po mistrzostwach Europy. Trener, który doprowadził naszych zachodnich sąsiadów do mistrzostwa świata w 2014 roku, poprosił o skrócenie kontraktu. Decyzja 61-latka i DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej) zakończy tym samym piętnastoletni okres sprawowania funkcji selekcjonera przez Niemca. 

Zobacz wideo Brzęczek nie chciał lecieć do Monachium! Nowe fakty ws. zwolnienia z reprezentacji Polski

Joachim Loew trenerem FC Barcelony? Xavi docenia pracę Niemca: Przypomina mi wiele z Barcelony

Kilka dni temu dziennik "Bild" poinformował, że Loew uczy się nowego języka hiszpańskiego. Według informacji dziennika trener liczy na to, że po sezonie przejmie Real Madryt. Obecnie z klub współpracuje z Zinedinem Zidanem, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca 2022 roku. Xavi z kolei wskazuje Niemca na idealnego kandydata do objęcia FC Barcelony.

Koeman spotkał się z władzami Barcelony. Jest decyzja ws. przyszłości treneraKoeman spotkał się z władzami Barcelony. Jest decyzja ws. przyszłości trenera

- [Loew] chce widowiskowej i ofensywnej piłki, a do tego jest mistrzem świata. Loew pomógł Niemcom wykreować inne postrzeganie piłki nożnej. Przypomina mi to trochę styl, którego nauczyłem się w Hiszpanii i FC Barcelonie - powiedział Xavi w rozmowie z "Suddeutsche Zeitung". Dopytany o szczegóły dodał: - [Pasuje do Barcy] ze względu na jego sposób rozumienia gry i osobowość.

Aktualnym trenerem FC Barcelony jest Ronald Koeman. Umowa Holendra z klubem obowiązuje do końca sezonu 2021/22. W trakcie ostatniego spotkania z zarządem 58-latek został zapewniony, że nie musi się martwić swoją posadą do czasu wypełnienia kontraktu - informowała stacja "TV3". Wciąż nie wiadomo natomiast, co dalej z przyszłością trenera.