"Ależ tiki-taka w polu karnym Sociedad. Piękna akcja, piękna bramka i piękny wynik" [WIDEO]

Cudowna akcja FC Barcelony zakończona bramką Lionela Messiego była ozdobą niedzielnego meczu z Realem Sociedad. Drużyna Ronalda Koemana wygrała aż 6:1.

Była 89. minuta spotkania. Barcelona rozegrała jedną z najpiękniejszych akcji spotkania. Rozpoczął ją świetnym przechwytem Oscar Mingueza. Potem na 20 metrze podania wymienili Ilaix Moriba z Leo Messim. Argentyńczyk podał w pole karne na lewą stronę do Jordi Alby. Ten błyskawicznie zauważył Riquiego Puiga, który z pierwszej piłki odegrał mu piłkę. Alba kapitalnie dograł na jedenasty metr do niepilnowanego Messiego, który precyzyjnym strzałem zdobył szóstą bramkę dla Barcelony.

Joachim Loew uczy się nowego języka. Joachim Loew uczy się nowego języka. "Bild" ujawnia, gdzie może trafić po Euro

"Tiki-taka Barcelony"

- Ależ tiki-taka w polu karnym Sociedad. To jest koniec, który wieńczy dzieło Barcelony. Piękna akcja, piękna bramka i piękny wynik. Warto zwrócić uwagę ilu piłkarzy było w polu karnym lub też bezpośrednio w jego sąsiedztwie. Chyba naliczyłem ich aż ośmiu. Przy wyniku 1:5, jak piłkarze Barcelony chcą zdobywać kolejne bramki - zachwycali się komentatorzy Eleven Sports.

To była druga bramka Argentyńczyka w tym spotkaniu. Dzięki występowi przeciwko Realowi Sociedad Messi stał się rekordzistą pod względem liczby występów w Barcelonie. Ma ich 768, więc o jeden więcej od legendarnego Xaviego. Uczcił to swoim 700. i 701. golem w barwach Katalończyków.

Dla 26-krotnych mistrzów Hiszpanii trafiali również: dwa razy Sergino Dest (w 43. i 53. minucie), Antoine Griezmann (37.) i Ousmane Dembele (71.). Dla rywali jedyną bramkę zdobył w 77. minucie 19-letni napastnik Ander Barrenetxea Muguruza.

Szalony mecz Fabiańskiego z Arsenalem! Prowadzili już 3:0. A potem dwa samobójeSzalony mecz Fabiańskiego z Arsenalem! Prowadzili już 3:0. A potem dwa samobóje

Dzięki pewnemu zwycięstwu w San Sebastian Barcelona utrzymała cztery punkty straty w tabeli La Liga do Atletico i ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt.