Joachim Loew uczy się nowego języka. "Bild" ujawnia, gdzie może trafić po Euro

Joachim Loew rozpoczął naukę języka hiszpańskiego. Obecny selekcjoner reprezentacji Niemiec liczy na to, że po zakończeniu sezonu 2020/2021 zostanie zatrudniony przez Real Madryt - informuje niemiecka gazeta "Bild".

9 marca 2021 roku Joachim Loew poinformował na oficjalnej konferencji prasowej, że nie wypełni obowiązującego kontraktu z niemiecką federacją (DFB) i zakończy pracę z reprezentacją po EURO 2020. W rozmowie ze stacją radiową "Bayern 1" potwierdził, że planuje nadal pracować w zawodzie trenera. Niemieckie media dotarły do informacji, które mogą sugerować, jaki kierunek obierze Loew po zakończeniu pracy z reprezentacją Niemiec.

Zobacz wideo Real wyszedł z kryzysu. "Dobrze, że Perez nie pociągnął za spust"

Joachim Loew obejmie Real Madryt? Trener rozpoczął już naukę hiszpańskiego z korepetytorem

Jak informuje "Bild", Joachim Loew rozpoczął naukę języka hiszpańskiego i chce w przeciągu najbliższych miesięcy mówić w tym języku. Tym samym może to mu pomóc w objęciu posady trenera Realu Madryt. Po mistrzostwach świata w 2014 roku Hiszpanie skontaktowali się z Joachimem Loewem z propozycją pracy, ale wtedy selekcjoner odmówił.

Obecnie za wyniki Realu Madryt odpowiada Zinedine Zidane, który ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. W Hiszpanii co jakiś czas pojawiają się informacje, że może on jednak zostać pozbawiony tego stanowiska po sezonie 2020/2021, co sprawia, że Loew może być jednym z kandydatów do jego zastąpienia.

Joachim Loew od 2006 roku odpowiada za wyniki reprezentacji Niemiec, z którą zdobył mistrzostwo świata, Puchar Konfederacji i wicemistrzostwo Europy. W latach 2004-2006 Loew był asystentem Juergena Klinsmanna, a wcześniej prowadził takie kluby, jak Austria Wiedeń, Fenerbahce czy Vfb Stuttgart. W gronie kandydatów do zastąpienia Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec wymienia się m.in. Hansa-Dietera Flicka z Bayernu Monachium, Ralfa Rangnicka i Stefana Kuntza, obecnego trenera kadry do lat 21.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.