"Konkurs wsadów" Barcelony! Co jeden gol, to piękniejszy! Messi ustanowił rekord [WIDEO]

Dwa piękne gole z pierwszej połowy będą najpopularniejszym tematem po meczu Barcelony z Hueską, który zawodnicy Ronalda Koemana wygrali 4:1 (2:1). Najpierw piłka po strzale Leo Messiego odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki w trzynastej minucie, a 22 minuty później potężną rakietą odpowiedział mu Antoine Griezmann. Swoim golem Messi ustanowił też niezwykły rekord.

Barcelona przystępowała do meczu z Hueską ze świadomością, że w przypadku wygranej znajdą się już tylko cztery punkty za liderem La Liga. Atletico Madryt zgubiło bowiem punkty w meczu z Getafe (1:1).

Piękny gol i fenomenalny rekord Messiego!

Piłkarze Barcelony od początku meczu z wyglądali na drużynę zdeterminowaną, żeby nie tylko wygrać, ale też zachwycić kibiców. To udało się już w trzynastej minucie. Pierwszy zachwyt wywołał Leo Messi, który oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła tuż za linię bramkową, dając Katalończykom prowadzenie 1:0. Piękne było nie tylko uderzenie, ale także sposób, w jaki Messi przyjął sobie piłkę chwilę wcześniej - wyprzedził obrońcę Hueski i odpowiednio podkręcił piłkę, przenosząc ją nad nim idealnie przygotowaną do strzału.

Argentyńczyk tym golem ustanowił także niezwykły rekord - jako pierwszy zawodnik w historii La Liga zdobył więcej niż 20 goli w trzynastu kolejnych sezonach. Jednocześnie występem w meczu z Hueską wyrównał także osiągnięcie Xaviego Hernandeza, który zagrał w największej liczbie spotkań w historii Barcelony - 767.

Karim Benzema (pierwszy z prawej) cieszy się z gola z kolegami z Realu MadrytNie ma sentymentów! Nawet dla Ronaldo! Jest za stary na powrót. Real ma już określone cele transferowe

Griezmann odpowiedział Messiemu. "Konkurs wsadów"

Messiemu pięknego gola pozazdrościł Antoine Griezmann. Francuz w 35. minucie uderzył chyba jeszcze bardziej widowiskowo i precyzyjnie. Trafił idealnie w lewy róg bramki Alvaro Fernandeza po asyście Pedriego. "To nie mecz, tylko konkurs wsadów" - napisał na Twitterze po tej bramce dziennikarz Canal+, Tomasz Ćwiąkała. Natomiast profil OptaJose zwrócił uwagę na fakt, że to 150. gol Griezmanna w La Liga i dzięki temu stał się drugim Francuzem, który przekroczył tę barierę po Karimie Benzemie z Realu Madryt.

Trzeciego gola dał Barcelonie krytykowany obrońca, wszystko zakończył Messi. Tylko cztery punkty straty do Atletico

W pierwszej połowie padł jeszcze jeden gol - w polu karnym w czwartej minucie doliczonego czasu gry faulował bramkarz Marc-Andre Ter Stegen, a chwilę później pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał go Rafael Mir.

Koszmar Edena Hazarda powrócił! Koszmar Edena Hazarda powrócił! "Brak już słów na tę katastrofę"

Drugie 45 minut szybko przyniosło Barcelonie trzecią bramkę w tym meczu. Swojego pierwszego gola w karierze dla klubu zdobył Oscar Mingueza, który strzałem głową wykończył świetne dośrodkowanie Leo Messiego. Dla Hiszpana było to wyjątkowe trafienie także biorąc pod uwagę, jak bardzo był krytykowany po swoim słabym występie przeciwko Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów, gdy został zmieniony jeszcze w pierwszej połowie. Katalończykom nadal było jednak mało, więc w 90. minucie na 4:1 rezultat spotkania swoim drugim golem podwyższył Lionel Messi.

110 mln euro! Erling Haaland głównym celem transferowym. Wielka odbudowa110 mln euro! Erling Haaland głównym celem transferowym. Wielka odbudowa

Ten wynik oznacza, że utrzymują drugą pozycję w tabeli La Liga i zbliżają się na cztery punkty do prowadzącego Atletico. Huesca nadal zajmuje ostatnie, 20. miejsce z dorobkiem 20 punktów. Do siedemnastej pozycji, czyli ostatniego miejsca nad strefą spadkową