Koszmar Edena Hazarda powrócił! "Brak już słów na tę katastrofę"

To już dawno przestało być zabawne. Eden Hazard doznał kolejnej poważnej kontuzji, która wyklucza go z gry nawet na miesiąc. Ostatni pełny mecz Belg zagrał prawie 500 dni temu, a teraz doznał urazu w momencie, gdy miał być na nowo wprowadzany do gry.

Kibice Realu Madryt mogą być już wściekli. Eden Hazard miał być następcą Cristiano Ronaldo, a został raczej następcą Garetha Bale'a, przynajmniej jeśli chodzi o liczbę kontuzji. Oficjalna strona Realu Madryt poinformowała, że Belg doznał właśnie kolejnego poważnego urazu, który sprawia, że przez najbliższy miesiąc będzie wyłączony z treningów.

Zobacz wideo Seria zatrzymań w Barcelonie. Pique już wcześniej zwracał uwagę na dziwne zachowania władz klubu

Kolejna kontuzja Hazarda

- Po przeprowadzonych w poniedziałek testach sztab medyczny Realu Madryt zdiagnozował kontuzję prawego mięśnia lędźwiowego zawodnika - czytamy w raporcie medycznym opublikowanym na oficjalnej stronie Realu Madryt. Wiele wskazuje na to, że Eden Hazard doznał kontuzji w ostatnim meczu ligowym z Elche, w którym pojawił się na murawie na ostatnie 15 minut. Piłkarz nie pojawił się już na dwóch kolejnych treningach Realu Madryt, a teraz stało się jasne, że kontuzja jest poważniejsza niż sądzono. A warto mieć na uwadze, że Zinedine Zidane chciał powoli wprowadzać go do drużyny, wszak, Hazard wracał... po miesięcznej przerwie związanej z kontuzją. 

Eden Hazard to wielki pechowiec w ostatnich miesiącach. Piłkarz w tych rozgrywkach jeszcze ani razu nie zagrał pełnych 90 minut w meczu. W tym sezonie na murawie przebywał zaledwie przez 636 minut, a ostatni mecz w pełnym wymiarze czasu zagrał prawie 500 dni temu, dokładnie 23 listopada 2019 roku, przeciwko Realowi Sociedad. 

"Brak już słów na tę katastrofę"

Katastrofalny sezon w wykonaniu piłkarza najlepiej podsumowuje wpis Mateusza Wojtylaka, redaktora naczelnego RealMadryt.pl. - We wrześniu Hazard nie miał formy, w październiku miał problemy mięśniowe, w listopadzie był zarażony koronawirusem, w grudniu miał kontuzję prawego uda, a w lutym lewego uda. Teraz ma kontuzję mięśnia lędźwiowego. Ostatni pełny mecz 478 dni temu. Brak już słów na tę katastrofę.

Eden Hazard miał być dla Realu rozwiązaniem problemów, a stał się kolejnym kłopotem. Przychodził za ponad 100 milionów euro jako jedna z największych gwiazd na świecie. Okazał się - jak mawiają Hiszpanie - "piłkarzem z kryształu", przy którym nawet Gareth Bale wygląda jak okaz zdrowia - pisał niedawno w swoim tekście Jakub Krecidło. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA