Lider ligi hiszpańskiej znów traci punkty. Nie pomogła nawet gra w przewadze

Zawodnicy Atletico Madryt trwonią wysoką przewagę w Primera Division. W sobotni wieczór zremisowali bezbramkowo z bardzo w ostatnich latach wygodnym dla siebie rywalem - Getafe.

Piłkarze Getafe już ponad dziewięć lat czekają na zdobycie gola przeciwko Atletico Madryt. W ostatnich 19 spotkaniach w Primera Division i Pucharze Króla nie potrafili pokonać bramkarza Atletico. Ostatni raz bramkę strzelili 6 listopada 2011 roku, kiedy wygrali 3:2, mimo że przez 62 minuty grali w dziesiątkę. A bilans tych 19 meczów, to aż 16 zwycięstw drużyny z Madrytu i trzy bezbramkowe remisy. Mało tego, Atletico miało serię aż 13 z rzędu wygranych!

France Soccer Champions LeaguePoznaliśmy przyszłość Leo Messiego? "Ostatni raz był rywalem"

Czerwona kartka nie pomogła

Wydawało się zatem, że lider tabeli nie będzie miał problemów ze zwycięstwem. Tym bardziej że Getafe w ośmiu ostatnich meczach ligowych odniosło tylko jedno zwycięstwo i zajmuje dopiero piętnaste miejsce w tabeli.

Tymczasem Atletico bardzo długo grało słabo. Nie pomogła nawet czerwona kartka w 71. minucie dla Allana Nyoma. Goście od tego momentu mieli przygniatającą przewagę. Co chwilę dochodziło do groźnych sytuacji w polu karnym Getafe. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz David Soria, a Luis Suarez trafił w słupek. W ostatniej minucie wprowadzony Moussa Dembele z siedmiu metrów główkował tuż obok słupka.

Znakomite informacje dla Barcelony! Ansu Fati może niedługo wrócić do gry po poważnej kontuzjiZnakomite informacje dla Barcelony! Ansu Fati może niedługo wrócić do gry po poważnej kontuzji

Po tym remisie Atletico ma już tylko sześć punktów przewagi nad Realem Madryt i siedem nad Barceloną. Zespół Ronalda Koemana w poniedziałek (godz. 21) może jednak zmniejszyć przewagę do czterech punktów, bo podejmie ostatnią drużynę tabeli - Huescę