Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mocarstwowe plany FC Barcelony. Dwa priorytety Laporty w tym transferowy hit

Podpisanie nowego kontraktu z Lionelem Messim i transfer Erlinga Haalanda - to zdaniem "AS-a" priorytety Joana Laporty. Nowy prezydent FC Barcelony chce zbudować zespół, który już za rok miałby powalczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Dzień po odpadnięciu FC Barcelony z Ligi Mistrzów dziennik "AS" przedstawił plany nowego prezydenta klubu - Joana Laporty - na odbudowanie drużyny, która już w przyszłym sezonie miałaby stać się konkurencyjna dla najlepszych klubów w Europie. Chociaż Katalończycy są w trudnej sytuacji finansowej i w niedługiej przyszłości muszą spłacić 200 mln euro długu, to plany transferowe klubu są imponujące.

Zobacz wideo Marciniak: "Sędziowie wcale nie boją się VAR-u! Technologia może uratować mi twarz"

"AS" poinformował, że priorytetem Laporty będzie sprowadzenie na Camp Nou Erlinga Haalanda. Nowy prezydent FC Barcelony ma wykorzystać bliską znajomość z menedżerem zawodnika - Mino Raiolą - by uzgodnić warunki transferu, które zadowolą wszystkie zainteresowane strony. To właśnie transfer Norwega oraz podpisanie nowego kontraktu z Lionelem Messim mają być fundamentem nowej drużyny.

Francuzi ocenili Milika za mecz z Rennes. Francuzi ocenili Milika za mecz z Rennes. "Musi się dostosować"

Laporta, który był już prezydentem klubu w latach 2003-2010, chce nawiązać do początku swojej pierwszej kadencji. To wtedy sprowadził on do klubu Ronaldinho, a później Samuela Eto'o, którzy okazali się kluczowymi piłkarzami w zespole Franka Rijkarda. Gwiazdy wspomagane przez graczy takich jak Rafael Marquez, Edmilson, Mark van Bommel czy Ludovic Giuly stworzyły drużynę, która w 2006 roku wygrała Ligę Mistrzów.

Kadrowa rewolucja w FC Barcelonie?

Teraz Laporta chce postąpić podobnie. Poza nowym kontraktem Messiego i transferem Haalanda prezydent klubu interesuje się też Davidem Alabą. Chociaż problemem mogą być wysokie wymagania finansowe piłkarza, to Laporta miał już spotkać się z przedstawicielami Austriaka - Pinim Zahavim i Falim Ramadanim.

Hiszpańskie media zgodnie wskazują przyczyny odpadnięcia FC Barcelony z LMHiszpańskie media zgodnie wskazują przyczyny odpadnięcia FC Barcelony z LM

"AS" dodaje, że Alaba nie jest jedynym zawodnikiem z kończącym się kontraktem, który zainteresowała się FC Barcelona. Laporta miał nie zrezygnować z piłkarzy, których już wcześniej łączono z klubem, czyli Erica Garcii, Sergio Aguero, Memphisa Depay'a czy Georginio Wijnalduma.

Takie transfery wiązałyby się oczywiście z koniecznością sprzedania kilku zawodników. "AS" informuje, że już latem FC Barcelonę mogą opuścić Philippe Coutinho i Antoine Griezmann, którzy na Camp Nou nie spełnili pokładanych w nich nadziei.