Piękny gol Alby i debiutancka bramka 18-latka dały Barcelonie zwycięstwo [WIDEO]

Zaledwie 18-letni Ilaix Moriba w trzecim występie w Barcelonie w Primera Division zdobył swojego pierwszego gola. A zespół Ronalda Koemana wygrał na wyjeździe z Osasuną 2:0 i zmniejszył stratę do Atletico do dwóch punktów. W niedzielę derby Madrytu.

Już od dwudziestej minuty Osasuna mogła bardzo skomplikować sobie sytuację w meczu. Czerwoną kartkę otrzymał bowiem Sergio Herrera. Sędzia po analizie VAR cofnął jednak swoją decyzję i zawodnik wrócił na boisko.

Piękny gol 18-latka

Dziesięć minut później FC Barcelona objęła prowadzenie. Po świetnym podaniu Leo Messiego, pięknym strzałem w górny róg popisał się Jordi Alba. Hiszpan pobił swój rekord strzelecki w rozgrywkach Primera Division. W tym sezonie trafił już trzy razy, a dotychczas jego najlepszy wynik to dwa gole w aż sześciu sezonach.

Barcelona tylko 240 sekund mogła cieszyć się z prowadzenia. Marc-Andre Ter Stegen, bohater ostatniego, półfinałowego meczu Pucharu Króla z Sevillą (obronił rzut karny Lucasa Ocamposa i uratował drużynę przed stratą gola na 1:1 i niemal pewnym odpadnięciem z rozgrywek) kapitalnie zatrzymał jednak strzał Rubena Garcii.

Po zmianie stron gospodarze groźnie atakowali, mieli kilka sytuacji i wydawało się, że mogą sprawić niespodziankę. W 83. minucie faworyci zdobyli jednak drugiego gola. Jego autorem był zaledwie 18-letni środkowy pomocnik Ilaix Moriba, który pojawił się na boisku siedemnaście minut wcześniej. Niecały miesiąc temu zadebiutował on w lidze hiszpańskiej, a w sobotę rozgrywał w niej dopiero trzecie spotkanie. Przy jego trafieniu znów podawał Leo Messi. Dla Argentyńczyka to ósma asysta w tym sezonie. W tej klasyfikacji dogonił lidera Jorge de Frutosa z Levante.

Dla Barcelony było to ósme wyjazdowe zwycięstwo z rzędu w Primera Division. Tak dobrą serię ostatni raz miała dziewięć lat temu, gdy jej trenerem był Tito Villanova.

FC Barcelona po tej wygranej zmniejszyła do dwóch punktów stratę do lidera Atletico Madryt, które ma dwa mecze rozegrane mniej. W niedzielę (godz. 16.15) hit kolejki - na stadionie Wanda Metropolitano derby Madrytu.