Rezerwowy ratuje Real w 89. minucie. Pierwszy gol od ponad czterech miesięcy

Real Madryt po serii czterech zwycięstw z rzędu, znów stracił punkty w Primera Division. Remis 1:1 z Realem Sociedad w przedostatniej minucie uratował Vinicius, dla którego był to pierwszy gol od ponad czterech miesięcy.

Real Madryt po raz kolejny w ostatnich tygodniach do meczu przystępował mocno osłabiony. Nie zagrali kontuzjowani: Karim Benzema, Daniel Carvajal, Eden Hazard, Sergio Ramos i Eder Miliato. W porównaniu do ostatniego, wygranego 1:0 (gol Mendy w 86. minucie) wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z Atalantą, trener Zinedine Zidane zrobił jedną zmianę. W ataku Juniora Viniciusa zastąpił Mariano.

David Alaba stawia kolejne żądania Realowi Madryt. KuriozalneDavid Alaba stawia kolejne żądania Realowi Madryt. Kuriozalne

Real znów jednak miał problem, podobnie jak z Atalantą, ze stwarzaniem dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Nic nie dawało, że dłużej był przy piłce (59-41 proc.), więcej strzelał (21-6) i miał zdecydowanie więcej rzutów rożnych (13-4). Mało tego, w 55. minucie Portu dał prowadzenie gościom. Zidane błyskawicznie zareagował i zmienił aż trzech zawodników. Za tercet ofensywny: Mariano-Isco-Marco Asensio weszli Hugo Duro, Junior Vinicius oraz Rodrygo. W 64. minucie bliski wyrównania był Casemiro, ale strzelił głową obok słupka.

Mistrzowie Hiszpanii dopięli swego w przedostatniej minucie. Po podaniu Lucasa wyrównał Junior Vinicius. Było to dla niego pierwsze trafienie w tym roku. Ostatni raz trafił do siatki 21 października ubiegłego roku w przegranym 2:3 meczu u siebie z Szachtarem Donieck. Brazylijczyk rozgrywał setny mecz w barwach Realu.

Real Madryt jest otwarty na sprzedaż swojej gwiazdy. Obserwuje już następcęReal Madryt jest otwarty na sprzedaż swojej gwiazdy. Obserwuje już następcę

Real Madryt po tym remisie dogonił w tabeli Barcelonę (oba zespoły mają 53 punkty), ale ma pięć punktów straty do prowadzącego Atletico i jeden mecz rozegrany więcej. W niedzielę o godz. 16.15 derby Madrytu na stadionie Wanda Metropolitano. Dzień wcześniej (godz. 21) Barcelona zagra na wyjeździe z Osasuną.