Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt musi się pozbyć Garetha Bale'a. Wszystko przez brexit

Real Madryt musi sprzedać Garetha Bale'a lub innych piłkarzy, którzy nie są Europejczykami. To wynik procesu opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej - informuje "Marca".

Brexit sprawił, że Gareth Bale stał się piłkarzem spoza Unii Europejskiej. Zgodnie z regulaminem w 25-osobowym składzie Realu Madryt, który zostanie zgłoszony do rozgrywek, może być maksymalnie trzech piłkarzy spoza UE. Z tego wynika, że jeżeli Walijczyk wróci do Hiszpanii z wypożyczenia, będzie rywalizował o miejsce w składzie z Viniciusem Juniorem, Rodrygo, Ederem Militao, Reinierem Jesusem i Takefusą Kubo. 

Zobacz wideo Wielki powrót Luki Jovicia! W 38 minut strzelił tyle goli, co przez 1,5 roku w Realu Madryt [ELEVEN SPORTS]

Real Madryt musi pozbyć się Bale'a? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Według hiszpańskiego dziennika władze Realu Madryt zdają sobie sprawę z trudności, z jakimi będą musiały się zmierzyć podczas negocjacji z Balem. Szczególnie trudne może być porozumienie dotyczące zarobków Walijczyka. W trakcie pandemii 31-latek był jedynym zawodnikiem mistrza Hiszpanii, który "nie zgodził się na 10-procentową obniżkę płac".

Ronald Koeman przekonywał Leo Messiego do pozostania w Barcelonie. Ronald Koeman przekonywał Leo Messiego do pozostania w Barcelonie. "Przedstawiłem mu mój plan"

"Marca" zaznacza również, że Real nie może zwolnić piłkarza i przedterminowo rozwiązać z nim kontraktu, przez wysokość wypłaty, którą ma wpisaną w umowie. Gareth Bale z kolei "nie ma zamiaru rezygnować z całości należnej mu kwoty". Rocznie mistrz Hiszpanii wypłaca skrzydłowemu 34 miliony euro. To nieopłacalne dla klubu szczególnie biorąc pod uwagę brak miejsca dla zawodnika w pierwszym składzie Królewskich. 

Eden Hazard w Realu MadrytEden Hazard w piekle. Z supergwiazdy nie zostało nic

Obecnie Gareth Bale występuje w Tottenhamie Hotspur, gdzie trenuje pod okiem byłego trenera Realu Madryt, Jose Mourinho. Jednak także w Premier League piłkarz nie spełnia oczekiwań. Bale zagrał w zaledwie sześciu na 20 spotkań w Premier League. Portugalczyk zdecydowanie częściej stawiał na skrzydłowego w meczach Ligi Europy, gdzie wystąpił we wszystkich sześciu meczach. Do tego Walijczyk dołożył po jednym spotkaniu w EFL Cup oraz FA Cup. W sumie strzelił cztery gole.