Koeman nie ma wątpliwości. "Taki człowiek nie może mieć przyszłości w Barcelonie"

- To, co pojawiło się w prasie na temat Messiego, zostało zrobione złośliwie - powiedział na konferencji prasowej Ronald Koeman, szkoleniowiec FC Barcelony. Zdaniem Holendra należy dotrzeć do osoby, która ujawniła zarobki Argentyńczyka.

Ponad 555 milionów euro. Tyle zdaniem "El Mundo" Barcelona wykosztowała się na kontrakt Leo Messiego w ciągu ostatnich czterech lat. Od listopada 2017, gdy gwiazdor przedłużył umowę i według gazety klub rocznie wydawał na niego kwotę 138 mln euro brutto (kwota stała plus premie). A do tego doszło jeszcze 115 mln za podpis pod przedłużeniem umowy i 77 mln za "lojalność wobec Barcy". 

Zobacz wideo Co się dzieje z Barceloną? "Oczekiwałbym od Koemana trochę samokrytyki"

"FC Barcelona kategorycznie zaprzecza wszelkiej odpowiedzialności za ujawnienie tego dokumentu i podejmie odpowiednie kroki prawne przeciwko gazecie El Mundo za wszelkie szkody, które mogą powstać w wyniku tej publikacji" - odpowiedział w oświadczeniu klub. Zdenerwowany całą sytuacją jest również Ronald Koeman.

Ronald Koeman nie ma wątpliwości: "Nie może mieć przyszłości w Barcelonie"

- Ktokolwiek ujawnił kontrakt Messiego, nie może mieć przyszłości w Barcelonie. To, co pojawiło się w prasie na temat Messiego, zostało zrobione złośliwie. Musimy dowiedzieć się, w jaki sposób to ukazało się w prasie. Potrzebujemy tego, aby skoncentrować się na naszej grze. Ostatnio zespołowi idzie coraz lepiej. Wygraliśmy wiele meczów. Nie chcemy skupiać się na ludziach, którzy próbują skrzywdzić Barcę i Leo - powiedział po ostatniej wygranej Ronald Koeman

W 21. kolejce ligi hiszpańskiej Barcelona pokonała Athletic Bilbao 2:1. Bramki w tym meczu zdobyli Antoine Griezmann i Leo Messi. Dziennikarze zapytali Koemana, czy artykuł "El Mundo" o zarobkach Argentyńczyka wpłynęły na jego koncentrację.

- Messi od lat demonstruje swoją jakość jako piłkarz. Pomógł klubowi stać się wielkim i przyczynił się do zdobycia wielu tytułów. Widzę, że jest bardzo zmotywowany, nie bardziej niż w innych grach. Oczywiście dzisiejsze wiadomości mogły na niego wpłynąć. Musimy szanować ważnych piłkarzy, którzy zrobili tak wiele dla klubu. Leo jest zwycięzcą. Ważna jest jedność - dodał szkoleniowiec. 

FC Barcelona w ostatnim czasie zdecydowanie polepszyła swoje wyniki. W La Liga piłkarze Ronalda Koemana wygrali pięć ostatnich spotkań. Ostatnią porażkę z kolei ponieśli 5 grudnia. Przez ten czas bilans drużyny wynosi osiem zwycięstw i dwa remisy. Obecnie klub znajduje się na 2. miejscu w tabeli. Do lidera - Atletico Madryt - traci 10 punktów. 

Więcej o: