Justo Tejada nie żyje. Piłkarz historycznego meczu Barcelony z Polakami

Nie żyje Justo Tejada, były piłkarz Realu Madryt i FC Barcelony. Oba kluby pożegnały swojego byłego napastnika. Hiszpan miał 88 lat.

Większość swojej piłkarskiej kariery Justo Tejada spędził w dwóch rywalizujących ze sobą klubach. W FC Barcelonie występował w latach 1953-1961, natomiast do Realu Madryt dołączył w 1961 roku, gdzie spędził dwa lata. Ostatnim klubem byłego napastnika był Espanyol. Karierę zakończył w 1965 roku. - Real Madryt pragnie złożyć kondolencje, a także wyrazy uznania i uczucia całej swojej rodzinie i bliskim - napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu. 

Zobacz wideo Co się dzieje z Barceloną? "Oczekiwałbym od Koemana trochę samokrytyki"

Były napastnik FC Barcelony i Realu nie żyje. Tejada był wielokrotnym mistrzem Hiszpanii

Justo Tejada czterokrotnie wygrywał mistrzostwo Hiszpanii. Dwa razy dokonał tego z Realem Madryt (1962,1963) i dwa z FC Barceloną (1959,1960). Grając w Barcelonie dwukrotnie wygrał Puchar Króla (1957,1959). Były napastnik ośmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Hiszpanii, strzelając osiem goli.

Legenda Barcy, Justo Tejada, który rozegrał w klubie osiem sezonów odszedł w wieku 88 lat. Rozegrał 194 oficjalne mecze. Był jednym z piłkarzy, którzy rozegrali pierwsze w historii spotkanie na Camp Nou. Spoczywaj w pokoju

- napisała na Twitterze FC Barcelona.

Pierwsze spotkanie na stadionie Camp Nou rozegrano 24 września 1957 roku. "Pomógł Eulogio Martínezowi strzelić pierwszego gola w historii stadionu i sam zdobył drugą bramkę w wygranym 4:2 przez Barcę meczu z drużyną reprezentacji Warszawy.  Tejada był częścią legendarnego zespołu Barcelony. Występował z takimi piłkarzami, jak Kubala, Antoni Ramallets, Estanislau Basora, Evaristo de Macedo i Eulogio Martínez" - wspomina w pożegnaniu FC Barcelona.  

Więcej o: