Damian Kądzior zmieni klub! "Kwestia godzin"

Jak udało dowiedzieć się Sport.pl, Damian Kądzior jeszcze w tym okienku ma odejść z Eibaru. Polak jeszcze w ciągu najbliższych godzin ma zostać wypożyczony do końca bieżącego sezonu. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie reprezentant Polski spędzi najbliższe sześć miesięcy.

Transfer Damiana Kądziora do Eibaru okazał się kompletnie nieudanym ruchem. Polak wystąpił raptem sześciu w meczach ligowych, zaliczając 194 minuty. Do tego zagrał też w dwóch spotkaniach Pucharu Hiszpanii, zaliczając asystę w ostatnim występie przeciwko Las Rozas.

Zobacz wideo Kądzior: Trener Eibaru ani razu ze mną nie rozmawiał [Sekcja Piłkarska #71]

Mimo że Kądzior zagrał dobry mecz w Pucharze Hiszpanii, a wcześniej z dobrej strony zaprezentował się na Camp Nou w starciu z FC Barceloną, kiedy wyszedł w podstawowym składzie, to wciąż nie może przekonać do siebie trenera Jose Luisa Mendilibara. I wiele wskazuje na to, że przynajmniej w tym sezonie już nie przekona.

Kądzior na wylocie?

Hiszpańskie media poinformowały bowiem, że Kądzior najprawdopodobniej opuści drużynę. Polak ma zostać wypożyczony do końca sezonu i latem wrócić do klubu, by ponownie nawiązać walkę o miejsce w składzie. Sport.pl udało się potwierdzić te informacje, a finalizacja wypożyczenia to jedynie "kwestia godzin". 

Były piłkarz Liverpoolu i reprezentacji Anglii może zagrać w ekstraklasieByły piłkarz Liverpoolu i reprezentacji Anglii może zagrać w ekstraklasie

Eibar to 15. obecnie drużyna La Liga. Zespół Mendilibara zdobył 19 punktów i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Znajdujące się w niej Elche ma jednak dwa mecze rozegrane mniej. 

Kądzior gra w Eibar od lata zeszłego roku. Wcześniej 28-latek występował w Dinamie Zagrzeb, Górniku Zabrze, Wigrach Suwałki i Jagiellonii Białystok, z której wypożyczany był do Motoru Lublin, Dolcanu Ząbki oraz Wigier.

Kamil Grosicki w barwach West Bromwich AlbionKamil Grosicki czekał na tę chwilę ponad trzy lata! Drugie życie w Premier League

Więcej o: