Kieran Trippier zawieszony na 10 tygodni! Poważny problem Atletico Madryt

Kieran Trippier, zawodnik Atletico Madryt, został zawieszony na 10 tygodni za przekazywanie informacji o zmianie klubu, co otoczenie zawodnika wykorzystało do gry u bukmachera.

Kieran Trippier został zawodnikiem Atletico Madryt latem zeszłego roku i to właśnie tego okresu dotyczy sprawa, przez którą Anglik został skazany. W lipcu minionego roku Anglik miał przekazywać bratu informacje o zmianie klubu, a otoczenie piłkarza wykorzystało to u bukmachera, stawiając pieniądze na zakłady dotyczące nowego pracodawcy zawodnika. Tego robić oczywiście nie można.

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

"Członek FA nie może obstawiać zakładów bezpośrednio ani pośrednio, ani instruować, zezwalać, czy umożliwiać żadnej osobie obstawiania wyniku lub jakiegokolwiek innego aspektu związanego z meczem lub zawodami piłkarskimi. Dotyczy to też wszelkich innych kwestii związanych z piłką nożną w dowolnym miejscu na świecie" - czytamy w przepisach angielskiej federacji piłkarskiej.

Absurdalny transfer FC Barcelony. Desperacki krok. Absurdalny transfer FC Barcelony. Desperacki krok. "ATENCIÓN!!!"

W trakcie przesłuchania były piłkarz Tottenhamu zaprzeczył siedmiu oskarżeniom, a cztery z nich mu udowodniono.

Trippier zawieszony

W środę po południu Trippier został zawieszony przez Angielską Federację Piłkarską na 10 tygodni oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 70 tys. funtów. Kara wchodzi w życie od razu, co oznacza, że Trippier opuści 12 meczów Atletico, w tym pierwsze spotkanie przeciwko Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Anglik będzie mógł jednak zagrać w zaplanowanych na 7 marca derbach Madrytu.

Reca odradza się we Włoszech. Zdradził, co mu pomogło. Reca odradza się we Włoszech. Zdradził, co mu pomogło. "To było głupie"

30-letni obrońca jest podstawowym piłkarzem Atletico w tym sezonie. W obecnych rozgrywkach zagrał łącznie w 19 meczach, w każdym od pierwszej do ostatniej minuty. Zaliczył w nich cztery asysty.

Trippier jest wychowankiem Manchesteru City, z którego odszedł w 2012 roku do Burnley. Trzy lata później przeniósł się do Tottenhamu, z którym zagrał w finale Ligi Mistrzów. 30-latek ma na koncie 25 występów w reprezentacji Anglii i jednego gola. Strzelił go w przegranym półfinale mistrzostw świata w Rosji w meczu z Chorwacją (1:2).

Więcej o: