Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Barcelony umyślnie kopnął rywala piłką w twarz? "Jeden z najbardziej żałosnych gestów, jakie widziałem"

Zachowanie Jordiego Alby ponownie wzbudziło kontrowersje. Hiszpanie dyskutują, czy umyślnie kopnął piłką w twarz Adnana Januzaja.

Jordi Alba ma za sobą słodko-gorzki mecz z Realem Sociedad (2:1). Zdobył w nim bramkę dla Barcelony i asystował przy golu Frenkiego de Jonga, jednak kolejny raz dał powód do dyskusji na temat jego zachowania. W starciu z Cadizem (1:2) popełnił błąd przy wrzucie z autu, który doprowadził do bramki dla Andaluzyjczyków. Z Juventusem (0:3) w Lidze Mistrzów pokłócił się z sędzią Tobiasem Stielerem, którego potem ironicznie oklaskiwał. A w starciu z Baskami wzbudził kontrowersje, trafiając piłką w głowę Adnana Januzaja.

Zobacz wideo Real wyszedł z kryzysu. "Dobrze, że Perez nie pociągnął za spust"

Dziennikarze szukają polemiki, trenerzy mówią, że nie ma tematu

Czy można było tego uniknąć? Trudno powiedzieć. Jedni eksperci mówią, że tak, inni twierdzą, że to kompletny przypadek. – Takie rzeczy się zdarzają, dajcie spokój. Jordi pewnie przeprosił Adnana i tyle – bagatelizował sprawę Imanol Alguacil, trener Realu Sociedad, a w obrazkach telewizyjnych widać, że niedługo później Hiszpan rzeczywiście próbował przeprosić belgijskiego skrzydłowego.

Hiszpanie żyją jednak z polemiki, dlatego też ją wzbudzili. W programach radiowych i telewizyjnych oraz w Internecie o Albę pytano wszystkich. Wypowiadali się emerytowani sędziowie, dawni piłkarze, kibice czy dziennikarze. W popularnym programie „El Chiringuito”, w którym polemika goni polemikę, jeden z dziennikarzy stwierdził, że "to był jeden z najbardziej żałosnych gestów, jakie widział w życiu", za co został jednak ostro skrytykowany zarówno w mediach społecznościowych jak i w programie.