Rywale ułatwili zadanie Realowi. Idiotycznie zachowanie piłkarza gości [WIDEO]

Real Madryt pokonał u siebie Athletic Bilbao 3:1. Goście prawie całe spotkanie grali w "10", po tym jak czerwoną kartkę już w 13. minucie zobaczył Raul Garcia.

Goście z Bilbao prawie całe spotkanie na Bernabeu musieli grać w "10". Wszystko z powodu idiotycznego zachowania Raula Garcii. Pomocnik Athletic już w ósmej minucie zobaczył żółtą kartkę. W 13. minucie został drugi raz upomniany przez sędziego i wyleciał z boiska. Do drugiego faulu doszło w kompletnie absurdalnej sytuacji, pod bramką Realu, gdy Garcia atakował obrońców wyprowadzających piłkę.

Historyczna kartka

To była druga najszybsza czerwona kartka po dwóch żółtych w całej historii występów Athletic w LaLiga. Rekord należy do Ariza Aduriza, który w 2013 roku w meczu z Rayo został upomniany w 4. minucie, a wyleciał w 10.

Internauci byli bezlitośni wobec piłkarza z Bilbao. - Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Raul Garcia to taki hiszpański Arturo Vidal. Taki sam głupek - napisał Wojciech Anyszek z Radia Gol.

- Cały Raul Garcia. Wiem, że ten gif jest już wytarty jak sztruksy po starszym bracie, ale inaczej się tego nie da skomentować - dodał Michał Mitrut z Eleven Sports.

- Raul Garcia po prostu okazał się sobą - napisał portal realmadrid.pl.

Real dominował, grając w przewadze. Po pierwszej połowie prowadził 1:0, gdy w doliczonym czasie gry do siatki rywali trafił Toni Kroos. Niespodziewanie po zmianie stron w 52. minucie wyrównał Ander Capa.

Real coraz wyżej

W 74. minucie "Królewscy" byli ponownie na prowadzeniu. Gola strzelił Karim Benzema. Francuz ustalił wynik meczu w 91. minucie, zdobywając drugą swoją bramkę. Po tym zwycięstwie Real Madryt awansował na trzecie miejsce w tabeli LaLiga. Ma 26 punktów - tyle samo co lider Real Sociedad i wicelider Atletico Madryt. Baskowie i "Królewscy" rozegrali jednak już 13 spotkań, a piłkarze Atletico tylko 11. Athletic jest na 13. pozycji i ma 14 punktów.