Jest protokół z ukarania Messiego za hołd dla Maradony. Zaskakujący wpis sędziego

"Marca" dotarła do protokołu z meczu Barcelona - Osasuna (4:0). Sędzia Mateu Lahoz, choć ukarał Leo Messiego za zdjęcie koszulki w hołdzie Diego Maradonie, też uczcił pamięć legendarnego piłkarza.

Mateu Lahoz chciał utrwalić ten historyczny moment. Jego protokół z meczu Barcelona - Osasuna to symboliczny hołd dla Maradony. Lahoz musiał przestrzegać przepisów i pokazać w 73. minucie kartkę Leo Messiemu po tym, jak Argentyńczyk po zdobyciu bramki zdjął koszulkę. Pod nią miał inną - zespołu Newells' Old Boys z numerem 10, z jakim grał Diego Maradona. W ten sposób Messi oddał hołd swojemu wybitnemu rodakowi.

Sędzia ukarał Messiego, ale również oddał hołd Maradonie

Lahoz nie miał innego wyjścia, bo przepisy gry w piłkę nie dopuszczają wyjątków w przypadku zdjęcia koszulki. Nawet gdy chodzi o upamiętnienie śmierci takiej legendy, jak Maradona. Mimo to hiszpański arbiter postanowił na swój sposób docenić ten moment. Jak informuje "Marca", w protokole pomeczowym zapisał: "W 73. minucie zawodnik Leo Messi grający z numerem 10 został ostrzeżony z następującego powodu: za zdjęcie koszulki po strzeleniu gola, pokazanie innej koszulki drużyny Newells' Old Boys z sezonu 93/94, z numerem 10 na odwrocie".

Lahoz nie musiał przedstawiać w raporcie aż tylu szczegółów. Jednak zdecydował się na to, by upamiętnić historyczny moment, gdy Leo Messi oddał hołd zmarłemu Diego Maradonie

- To niesamowite, jak Messi wie, co się dzieje, odnajduje się w sytuacji i instynktownie wykorzystuje tę niezwykłą chwilę, żeby unieść rękę i przypomnieć ludziom o bramce Maradony, prawie ją skopiować - mówił Sport.pl autor książki "Messi. G.O.A.T", Jordi Punti o niezwykłym hołdzie Argentyńczyka dla niedawno zmarłego idola.