Oficjalnie: FC Barcelona porozumiała się z piłkarzami. Wielkie oszczędności!

Piłkarze FC Barcelony zgodzili się na obniżki pensji, dzięki którym klub zaoszczędzi 122 miliony euro. To jeden ze sposobów uzdrawiania trudnej sytuacji finansowej klubu.

FC Barcelona to klub, który wydaje najwięcej pieniędzy na pensje na świecie. Drodzy w utrzymaniu piłkarze oraz nietrafione, bardzo drogie transfery za kadencji Josepa Marii Bartomeu oraz brak oczekiwanych wyników sportowych sprawiły, że Katalończycy zmagają się z ogromnymi problemami finansowymi. Ich sytuację pogorszyła jeszcze pandemia koronawirusa, która spowodowała kolejne straty.

Zobacz wideo Grosicki: Przeżywam, że nie gram. Sytuacja jest ciężka [Sekcja Piłkarska #73]

Obniżki pensji w FC Barcelonie

FC Barcelona musiała ratować sytuację finansową. Ostatnio informowaliśmy, że klub nie jest w stanie zapłacić hiszpańskiemu fiskusowi 23 milionów euro zaległych podatków oraz odsetek. Katalończycy złożyli w sądzie najwyższym prośbę o odrodzenie płatności, która na ich szczęście została rozpatrzona pozytywnie.

W klubie toczyły się rozmowy z zawodnikami o obniżkach pensji na sezon 2020/21. W piątek wieczorem klub poinformował o szczęśliwym zakończeniu negocjacji. Dzięki decyzji zawodników FC Barcelona zaoszczędzi aż 122 miliony euro, a kolejnych 50 milionów zmiennych płatności udało się jej rozłożyć na trzy lata.

"Umowa w najbliższych dniach zostanie podpisana przez piłkarzy i trenerów, których dotyczy. To bardzo istotny krok w kierunku naprawienia obecnej sytuacji finansowej klubu" - czytamy w krótkim oświadczeniu FC Barcelony.

Pod koniec października klub opublikował raport finansowy, z którego wynika, że z powodu pandemii koronawirusa Katalończycy stracili blisko 100 milionów euro.

Najbliższy mecz Barcelona zagra w niedzielę o 14:00 z Osasuną. Jak porozumienie klubu z piłkarzami wpłynie na wyniki zespołu?

Więcej o:
Copyright © Agora SA