Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub La Liga jedzie na mecz z siedmioma piłkarzami pierwszego zespołu. Nie dostali zgody na przełożenie meczu

Komitet rozgrywek La Liga odrzucił prośbę Granady o przełożenie niedzielnego meczu z Realem Sociedad z powodu trudnej sytuacji kadrowej klubu ze względu na masowe zakażenia koronawirusem. Zespół z Andaluzji pojechał do San Sebastian bez trenera i z zaledwie siedmioma piłkarzami pierwszego zespołu!

Granada ma olbrzymie problemy kadrowe przed niedzielnym spotkaniem ligi hiszpańskiej z Realem Sociedad. Hiszpański klub chciał przełożyć mecz z powodu wielu zakażeń koronawirusem. W tej chwili zdrowych jest tylko siedmiu zawodników pierwszej drużyny. Pozytywny wynik testu na Covid-19 miał trener oraz większa część kadry. Granada poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej, ze wniosek o rozegranie meczu w innym terminie został odrzucony przez Komitet rozgrywek La Liga.

Zobacz wideo Kapitalne zachowanie Lewandowskiego! Zobacz gola z Borussią Dortmund [ELEVEN SPORTS]

"Władze rozgrywek La Liga poinformowały, że Granada może pojechać do San Sebastian tylko z graczami, którzy mieli dodatnie wyniku testów IGG lub ujemne wyniki PCR, którzy nie podróżowali na Cypr. Biorąc pod uwagę te okoliczności, klub prosi o przełożenie meczu, ponieważ nie spełnia minimalnej liczby dostępnych graczy z pierwszej drużyny, która jest wymagana, aby rozegrać oficjalny mecz".

 - Drużyna pojedzie do San Sebastian w ciągu kilku najbliższych kilku godzin z jedynie siedmioma graczami pierwszego zespołu, którzy spełniają wymagania narzucone przez La Liga. Pozostała część kadry zostanie uzupełniona przez graczy zespołu młodzieżowego - czytamy dalej w oświadczeniu klubu.

Granada będzie musiała udać się do San Sebastian z siedmioma zawodnikami, którzy są zdrowi, czyli Machisem, Luisem Suarezem, Nehuenem, Etekim, Moliną, Kenedym i Soldado. 

Komisja rozgrywek La Liga zdecydowała się odrzucić odwołanie Grenady, zgodnie z artykułem 239, który brzmi: W żadnym przypadku kluby nie mogą powoływać się na siłę wyższą w celu zażądania zawieszenia lub przełożenia meczu, brak możliwości wystawienia niektórych graczy z powodu zawieszenia federalnego choroby lub kontuzji ”.

Z kolei Granada twierdzi, że: "Minimalna liczba piłkarzy w pierwszym składzie (7) artykułu 223 pozostanie w pełni obowiązująca podczas całych rozgrywek, z wyjątkiem sytuacji, gdy działają przyczyny dot. Covid".

Granada zajmuje 5. miejsce w La Liga, a Real Sociedad był liderem przed rozpoczęciem 9. serii gier.